Dywizja 3 – Koszykówka dziewcząt: Polska, Cooperstown zdobywają tytuły

SYRACUSE — Dwie drugie rozstawione drużyny zdobyły swój pierwszy z dwóch tytułów w sobotę w finałach Division III Girls’ Basketball Finals na SRC Arena.

Polska klasa D Tornado zdobyła pierwszą koronę w koszykówce, a klasa C Cooperstown wygrała po raz pierwszy od początku pandemii koronawirusa.

więcej:Wyniki III ligi koszykówki dziewcząt w sezonie 2022-23

W miarę upływu dnia następowały klasy B, A i AA. Niedzielni chłopcy grają w Sackets Harbor i Hamilton od dzisiaj w klasie D o 11:00.

Polska i Cooperstown zagrają w regionalny mecz drogowy w następny weekend, aw następny weekend w Hudson Valley Community College w Troy stanowe baraże 4. rundy. Cooperstown gra w Binghamton w sobotę przeciwko Union Springs, mistrzowi Division IV. W sobotę Polska jedzie do Poczdamu na mecz z Division X Hammond, który poniósł pierwszą porażkę w piątek w ostatnim meczu Ligi Mistrzów Division X przeciwko Class B Gouverneur.

klasa C

Cooperstown 64, Wadesport 59

Cooperstown Hawkeyes stoją ze swoim sztandarem po pokonaniu Weedsport w sobotę w finale klasy C Division III na SRC Arena.

więcej:ZDJĘCIA: Cooperstown pokonuje Wade Sport w finale koszykówki dziewcząt

Gra o tytuł klasy C była gotowa do ostatniej minuty, kiedy Cooperstown nr 2 (19-5) ostatecznie pokonał nr 1 Weedsport (19-5) 64-59.

Zespoły tylko raz dzieliło więcej niż pięć punktów i remisowało do 59 – wszystko w ciągu ostatnich 30 sekund. Weedsport objął prowadzenie 59-57 po rzutach wolnych w ostatniej minucie, po czym czkawka Cooperstown, Danny Simon, odbił się po drugim strzale Kayli Flask, przebił piłkę lewą stroną i rzucił się do przodu, aby zamknąć Megan Niles. Niles spudłował jej strzał, ale kolega z drużyny Rory Nelin złapał zbiórkę, cofnął piłkę i zremisował faul. Rzut wolny Nlina dał Cooperstown prowadzenie 60-59 z 29,3 sekundy na zegarze.