Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Walsh broni złotego strzału po epickim finale z Jill

Walsh broni złotego strzału po epickim finale z Jill

Tom Walsh obronił tytuł Commonwealth Games po epickiej bitwie z innym Kiwi Jaco Gillem w sobotni poranek.

Przed stadionem Alexander, na tle malowniczych zachodów słońca, Walsh wysłał stanowczy komunikat do reszty boiska swoim pierwszym rzutem w finale z wysiłkiem 21,98 metra – rzutem, który był większy niż jego życiowy rekord. Spośród wszystkich finalistów.

Gill szybko zdobył kiwi jeden i dwa w finale swoim pierwszym rzutem na odległość 20,48 metra, czyniąc duet z Nowej Zelandii jedynym duetem z Nowej Zelandii, który przekroczył 20 metrów w pierwszej serii.

Walsh po kolejnych dwóch rzutach pozostał w odległości 21 metrów, ale nie był w stanie poprawić swojego początkowego wyniku, podczas gdy Gill nieco zredukował deficyt swoim kolejnym strzałem – rzutem na 20,88 metra.

W trzeciej rundzie nigeryjski Chukwuebuka Inikichi dołączył do dwóch reprezentantów Aotearoa w 20-metrowym klubie, ale jego strzał z 20,33 metra nie wystarczył, by zepchnąć żadnego z nich z podium.

Gdy zakończyła się trzecia runda, pole 12 zostało zredukowane do ośmiu, Jill podniósł presję rzutem z 21,20 metra, aby zwiększyć dystans między sobą a Nigeryjczykiem, podczas gdy jeden z najlepszych graczy Timaru po raz kolejny był bliski przełamania 22. znak licznika z nagłówkiem. 21,84 m oddychać.

Następnie Jill ponownie pchnął poprzeczkę swoimi dwoma kolejnymi rzutami – przewyższając swój ostatni wysiłek na 21.90 m, jego poprzedni życiowy rekord, ale nie na tyle, by zdobyć pierwszy punkt Walsha.

I dzięki prawdziwej łasce mistrza Walsh zażądał od tłumu Aleksandra szybkich oklasków, nim zakończył finał ostatnim rzutem – z dystansem 22,26 metra.

Złoto jest drugim dla Walsha po obronie tytułu w 2018 roku i trzecim w klasyfikacji generalnej Igrzysk Wspólnoty Narodów, a osiem lat temu zdobył również srebro w Glasgow.

READ  Rugby: Samoa zbliża się do kwalifikacji do Mistrzostw Świata ze zwycięstwem Tonga

Jednak powiedział 1News, że jego ostatni medal miał specjalną świtę po jego trudnym występie nieco ponad miesiąc temu na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w USA, gdzie zajął czwarte miejsce.

„Naprawdę fajnie było wyjść tam i naprawdę przyznać się do mojej konkurencji i być w zupełnie innym stanie umysłu niż na Mistrzostwach, gdzie byłem w całym programie” – powiedział Walsh.

„Ale wykonałem naprawdę dobrą robotę w ciągu ostatnich dwóch tygodni, aby dostać się do odpowiedniego zapasu i zaufać sobie, że zrobię to, co robię dobrze, a czasami nie”.

Walsh powiedział, że te dwa tygodnie obejmowały „otwarte i szczere rozmowy”, które pomogły mu spokojnie wejść pod koniec soboty.

„Bez tych otwartych i szczerych rozmów nie można uzyskać dobrych odpowiedzi na pytania, a jeśli się okłamujesz, wyrządzasz sobie tylko krzywdę” – powiedział.

„Pozwolił mi wyjść dziś wieczorem i naprawdę dobrze wrzucić”.

Tom Walsh i Jaco Gil dzielą chwilę po finale.

Walsh dodał, że wiedział, że jego pierwszy rzut – 21,98 metra – wystarczył, by umieścić go poza zasięgiem przez większość boiska, ale wiedział, że Jill ma coś wyjątkowego w skrzydłach.

„Wiedziałem, że muszę pójść trochę dalej, aby wydostać się z zasięgu Jaco.

„Wtedy Jaco oczywiście wymyśla dla niego ostatni strzał i ma PB, który był świetny… sprawia, że ​​lokalny sezon jest zabawny!”

Srebro Gilla jest jego pierwszym na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w jego drugim występie po tym, jak został zmuszony do opuszczenia Igrzysk Gold Coast z powodu zapalenia mięśnia sercowego [heart inflammation] zdiagnozowane.