Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Walsh broni złotego strzału po epickim finale z Jill

Tom Walsh obronił tytuł Commonwealth Games po epickiej bitwie z innym Kiwi Jaco Gillem w sobotni poranek.

Przed stadionem Alexander, na tle malowniczych zachodów słońca, Walsh wysłał stanowczy komunikat do reszty boiska swoim pierwszym rzutem w finale z wysiłkiem 21,98 metra – rzutem, który był większy niż jego życiowy rekord. Spośród wszystkich finalistów.

Gill szybko zdobył kiwi jeden i dwa w finale swoim pierwszym rzutem na odległość 20,48 metra, czyniąc duet z Nowej Zelandii jedynym duetem z Nowej Zelandii, który przekroczył 20 metrów w pierwszej serii.

Walsh po kolejnych dwóch rzutach pozostał w odległości 21 metrów, ale nie był w stanie poprawić swojego początkowego wyniku, podczas gdy Gill nieco zredukował deficyt swoim kolejnym strzałem – rzutem na 20,88 metra.

W trzeciej rundzie nigeryjski Chukwuebuka Inikichi dołączył do dwóch reprezentantów Aotearoa w 20-metrowym klubie, ale jego strzał z 20,33 metra nie wystarczył, by zepchnąć żadnego z nich z podium.

Gdy zakończyła się trzecia runda, pole 12 zostało zredukowane do ośmiu, Jill podniósł presję rzutem z 21,20 metra, aby zwiększyć dystans między sobą a Nigeryjczykiem, podczas gdy jeden z najlepszych graczy Timaru po raz kolejny był bliski przełamania 22. znak licznika z nagłówkiem. 21,84 m oddychać.

Następnie Jill ponownie pchnął poprzeczkę swoimi dwoma kolejnymi rzutami – przewyższając swój ostatni wysiłek na 21.90 m, jego poprzedni życiowy rekord, ale nie na tyle, by zdobyć pierwszy punkt Walsha.

I dzięki prawdziwej łasce mistrza Walsh zażądał od tłumu Aleksandra szybkich oklasków, nim zakończył finał ostatnim rzutem – z dystansem 22,26 metra.

Złoto jest drugim dla Walsha po obronie tytułu w 2018 roku i trzecim w klasyfikacji generalnej Igrzysk Wspólnoty Narodów, a osiem lat temu zdobył również srebro w Glasgow.

READ  Magic Millions 2YO Classic Ujawniono finałowe pole!

Jednak powiedział 1News, że jego ostatni medal miał specjalną świtę po jego trudnym występie nieco ponad miesiąc temu na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w USA, gdzie zajął czwarte miejsce.

„Naprawdę fajnie było wyjść tam i naprawdę przyznać się do mojej konkurencji i być w zupełnie innym stanie umysłu niż na Mistrzostwach, gdzie byłem w całym programie” – powiedział Walsh.

„Ale wykonałem naprawdę dobrą robotę w ciągu ostatnich dwóch tygodni, aby dostać się do odpowiedniego zapasu i zaufać sobie, że zrobię to, co robię dobrze, a czasami nie”.

Walsh powiedział, że te dwa tygodnie obejmowały „otwarte i szczere rozmowy”, które pomogły mu spokojnie wejść pod koniec soboty.

„Bez tych otwartych i szczerych rozmów nie można uzyskać dobrych odpowiedzi na pytania, a jeśli się okłamujesz, wyrządzasz sobie tylko krzywdę” – powiedział.

„Pozwolił mi wyjść dziś wieczorem i naprawdę dobrze wrzucić”.

Tom Walsh i Jaco Gil dzielą chwilę po finale.

Walsh dodał, że wiedział, że jego pierwszy rzut – 21,98 metra – wystarczył, by umieścić go poza zasięgiem przez większość boiska, ale wiedział, że Jill ma coś wyjątkowego w skrzydłach.

„Wiedziałem, że muszę pójść trochę dalej, aby wydostać się z zasięgu Jaco.

„Wtedy Jaco oczywiście wymyśla dla niego ostatni strzał i ma PB, który był świetny… sprawia, że ​​lokalny sezon jest zabawny!”

Srebro Gilla jest jego pierwszym na Igrzyskach Wspólnoty Narodów w jego drugim występie po tym, jak został zmuszony do opuszczenia Igrzysk Gold Coast z powodu zapalenia mięśnia sercowego [heart inflammation] zdiagnozowane.