Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wall Street o cal wyższy pomimo ostrzeżenia o docelowej marży zysku

Wall Street o cal wyższy pomimo ostrzeżenia o docelowej marży zysku

Wall Street opublikowało swój drugi dzień wzrostów we wtorek, nawet po tym, jak amerykański detalista Target po raz drugi od tygodni obniżył prognozy zysków, co jest ostatnim w zestawieniu ostrzeżeń, które wzbudziły pytania o kondycję największej gospodarki świata.

Indeks blue chipów S&P 500, który notował tygodniowe straty przez osiem z ostatnich dziewięciu tygodni, wzrósł we wtorek o 1 procent. Skupiony na technologii Nasdaq Composite Index wzrósł o 0,9 procent.

Rentowność 10-letniego Skarbu Państwa spadła o 0,06 punktu procentowego do 2,98 procent w miarę wzrostu cen rządowych papierów dłużnych o niskim ryzyku. Wzrosły również ceny brytyjskich i niemieckich obligacji rządowych.

Akcje w Target spadły o 2,3 procent po grupie ostrzeżony Będzie musiał przekonwertować nadwyżki zapasów z większymi dyskontami, co miało obniżyć marżę operacyjną w drugim kwartale do około 2 procent. To było drugie cięcie w ciągu niecałego miesiąca.

Inni sprzedawcy, w tym Walmart Zmniejszanie kierowania zysków W zeszłym miesiącu inwestorzy giełdowi debatowali, czy nadwyżki oszczędności, które amerykańscy konsumenci zgromadzili podczas ograniczeń związanych z koronawirusem, wystarczą, aby utrzymać stopy wydatków i zapobiec recesji. Niektórzy sprzedawcy, tacy jak Macy’s i sieć Home Depot, mieli jaśniejszy wygląd.

Możliwe, że wydatki konsumenckie utrzymają się, a inflacja spadnie na tyle szybko, aby utrzymać amerykańską gospodarkę w ruchu” – powiedział Joost van Linders, strateg ds. akcji w Kempen Capital Management.

Podobnie, istnieje możliwość, że inflacja pozostaje wysoka i [Federal Reserve] Musi zrobić więcej i jest stagnacja”.

Indeks globalnych akcji FTSE All-World spadł w tym roku o 13 procent, a indeks banków centralnych na całym świecie spadł Podniesienie kosztów kredytu Zwalczanie trendów inflacyjnych, które rozpoczęły się od usterek łańcucha dostaw związanych z koronawirusem i zostały zaostrzone przez wzrost cen towarów spowodowany rosyjską inwazją na Ukrainę.

Inflacja w Stanach Zjednoczonych Oczekuje się, że piątkowe dane pokażą, że ceny konsumenckie w największej gospodarce świata rosły w maju w tempie 8,3 proc., podobnie jak w poprzednim miesiącu. Rynki pieniężne oczekują, że Rezerwa Federalna podniesie stopę kluczowych funduszy o pół punktu procentowego na posiedzeniach w czerwcu i lipcu, a niektórzy decydenci wskazują na serię podwyżek. potrwa do września.

READ  Liderzy biznesu krytykują rządowy program reformy podatkowej „Polish Deal”

„Wyceniliśmy to, co wiemy do tej pory i musimy być przygotowani na poprawę cen lub jej brak”, powiedział Marco Berundini, szef amerykańskiego rynku akcji w Amundi. Do końca lata, jeśli nadal jesteśmy w reżimie wysokiej inflacji i [oil] Sankcje wobec Rosji, to rynek powinien skorygować więcej”.

dystans krótkotrwała kariera W poniedziałek, kierowany przez Chiny złagodzące niektóre ograniczenia Covid-19, europejski regionalny indeks Stoxx 600 stracił 0,3 procent.

Rentowność niemieckich 10-letnich obligacji, będąca punktem odniesienia dla kosztów finansowania zewnętrznego strefy euro, spadła o 0,03 punktu procentowego do 1,29 procent, pomimo powszechnych oczekiwań, że Europejski Bank Centralny zacznie podnosić stopy procentowe od lipca.

„Spodziewamy się znacznej zmienności na rynkach obligacji w okolicach posiedzenia EBC w tym tygodniu, ponieważ wyzwanie komunikacyjne dla strategii politycznej jest ogromne”, powiedział Andreas Bellmayer, europejski ekonomista w Western Asset.

Dolar amerykański, który mierzy dolara względem koszyka sześciu konkurujących walut, zakończył dzień o 0,1 procent niżej.

Ropa Brent, światowy benchmark dla ropy, spadła o 0,9 procent do 120,57 USD za baryłkę.