Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Cazoo likwiduje 750 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i Europie w obliczu obaw o recesję | Utrata pracy

Internetowy dealer samochodowy Cazoo ogłosił, że zlikwiduje około 750 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii i innych częściach Europy, ponieważ ostrzegał przed recesją i cięciami konsumenckimi.

brytyjska firma, która Wybrała debiut na giełdzie nowojorskiej zamiast w Londynie Zeszłoroczne 7 miliardów dolarów (5,5 miliarda funtów) miało obniżyć koszty o ponad 200 milionów funtów do końca przyszłego roku.

Cazoo powiedział, że planuje zmniejszyć zatrudnienie o około 15% i spowolnić tempo zatrudniania nowych pracowników w ramach dużej kampanii oszczędnościowej. Zrozumiałe jest, że większość zlikwidowanych miejsc pracy będzie dotyczyła operacji w Wielkiej Brytanii – największego oddziału – oraz europejskich baz w Niemczech, Francji i Włoszech.

Grupa stwierdziła, że ​​„reorganizacja biznesu” jest konieczna, aby chronić zyski w obliczu trudnych ekonomicznie czasów. Firmy takie jak Cazoo również zauważyły ​​spadek sprzedaży samochodów w Internecie, ponieważ ograniczenia pandemiczne zostały zniesione, a dealer samochodów używanych Carzam upadł pod koniec zeszłego tygodnia.

„Firma nie jest odporna na gwałtowną transformację światowej gospodarki i możliwość recesji w nadchodzących miesiącach” – powiedział Kazuo. W rezultacie całoroczne prognozy kierownictwa są teraz bardziej ostrożne, odzwierciedlając słabsze i niepewne otoczenie zewnętrzne”.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Alex Chesterman, który założył Cazoo w 2018 roku i jest dyrektorem generalnym firmy, powiedział: „Połączenie wysokiej inflacji i stóp procentowych z problemami w łańcuchu dostaw spowodowanymi pandemią i wojną podniosło koszty życia i uderzyło w zaufanie konsumentów.

„Ta idealna burza postawiła oszczędzanie gotówki na pierwszym miejscu priorytetu firmy, przed wzrostem”.

Opisywany jako rynek używanych samochodów Amazon, Cazoo obiecuje, że kupno lub sprzedaż pojazdu będzie tak proste, jak zamawianie innych produktów przez Internet, ponieważ „konsumenci mogą łatwo i bezproblemowo kupować, sprzedawać, finansować lub rejestrować pojazd całkowicie online w celu dostawy lub odbioru w zaledwie 72 godziny.”

Kiedy weszła na giełdę, firma połączyła się ze spółką Ajax I, prowadzoną przez amerykańskiego miliardera Daniela Osha, spółką zajmującą się przejęciem specjalnego celu (Spac). Coraz więcej firm Skorzystaj z trendu Spac. Spac to firmy typu „blanco”, które stały się firmą rosnąca popularność – I najtańszy – sposób na notowanie prywatnej spółki z sektora publicznego.

READ  AKTUALNOŚCI NA ŻYWO: CEO GE Culp przejmuje kontrolę nad biznesem lotniczym przed potrójnym podziałem