Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strajki kolejowe: brytyjscy pasażerowie „zwrócą cenę zakupionych biletów” | przemysł kolejowy

Szef organu branżowego reprezentującego spółki kolejowe powiedział, że pasażerowie kolei, których podróże ucierpiały w wyniku strajków zaplanowanych pod koniec czerwca, otrzymają zwrot pieniędzy za zakupione bilety.

„Jeśli nie będziemy w stanie świadczyć usług naszym klientom z powodu strajku, zwrócimy klientom pieniądze” – powiedział Steve Montgomery, prezes Rail Delivery Group (RDG).

„Musimy stworzyć zestaw wytycznych dla ludzi i sposobu, w jaki to będzie działać, ale będziemy bardzo elastyczni” – dodał Montgomery, który jest również dyrektorem zarządzającym First Rail, w BBC Radio 4’s Today program.

Kolejarze z kolei, marynarki wojennej i Transport Unia (RMT) Strajki odbędą się 21, 23 i 25 czerwcaktóry ma zamknąć większość krajowej sieci kolejowej na tydzień.

Według Montgomery, RDG rozważa udzielanie porad klientom, którzy zamierzają podróżować w tygodniu strajku, na przykład zalecenie podróży dzień przed lub po strajku. nazywane również RMT Do rozmów, aby „rozwiązać” problem.

Torysowski poseł Hugh Merriman, przewodniczący parlamentarnej Komisji Transportu, wezwał rząd do wprowadzenia przepisów wymagających minimalnej obsługi kolei nawet podczas strajków.

„W manifeście Partii Konserwatywnej w 2019 r. sugerowano, że obowiązywać będzie minimalny obowiązek świadczenia usług, aby pociągi musiały jeździć, tak jak we Francji, Włoszech i Hiszpanii podczas strajków, z jedną trzecią do jednej piątej jeżdżących pociągów. ”, powiedział dziś Merriman.

„Te przepisy nie zostały wprowadzone, więc bez nich trudno będzie negocjować ze związkami zawodowymi, jeśli pociągi się zatrzymają”.

Planowany strajk przemysłowy – po udanych sondażach, w których wzięło udział 40 000 członków sieci kolejowej i 13 operatorów kolejowych w zeszłym miesiącu – ma rozpocząć się we wtorek 21 czerwca i trwać naprzemiennie do soboty, obejmując niektóre z najbardziej ruchliwych dni tygodnia. Koleje od czasu pandemii zostały złagodzone.

Odbędzie się również podczas tygodnia ważnych wydarzeń kulturalnych, m.in. Glastonbury Festival, UK Athletics Championships w Manchesterze, koncertu Rolling Stones w londyńskim Hyde Parku, a także dwóch wyborów uzupełniających do parlamentu.

READ  Wspaniała eksplozja z przeszłości otwiera Muzeum Jabłka w Warszawie - pierwsze wiadomości

Strajk uderzy także w największe targi plenerowe branży kolejowej, Prawdziwe życiektóry ma się odbyć w dniach 22-23 czerwca w Warwickshire.

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

Przymusowe zwolnienia pracowników kolei nie były jeszcze zagrożone przez operatorów kolejowych lub kolejowych, ale przy liczbie pasażerów wciąż poniżej poziomu sprzed Covid, firmy chcą uzyskać do 2 miliardów funtów rocznych oszczędności.

RMT powiedział, że przedsiębiorstwa kolejowe nie zaoferowały żadnych gwarancji na wypadek zwolnień, podczas gdy pensje wielu jego członków zostały zamrożone podczas pandemii i nie otrzymały jeszcze podwyżki.

Firmy kolejowe i RMT powiedziały, że chcą negocjować, aby uniknąć kontynuowania strajków.