Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

National Joint Registry powiedział, że 350 pacjentów będzie potrzebowało drugiej operacji w ciągu dziesięciu lat z powodu „sterylnego zwichnięcia”.

Wadliwe wymiany stawu kolanowego wykonano u 10 000 pacjentów

10 000 pacjentów wykonało wymianę uszkodzonego stawu kolanowego… i 350 sekund potrzebnych operacji w ciągu 10 lat, liczby pokazują

  • National Joint Registry powiedział, że 350 pacjentów będzie potrzebowało drugiej operacji w ciągu dziesięciu lat z powodu „sterylnego zwichnięcia”.
  • W ciągu ostatniej dekady przeszczep nie powiódł się nawet u 7 procent pacjentów
  • Mówi się, że zakaz zostanie wprowadzony na implant, który jest używany od 2003 roku

Zeszłej nocy ujawniono, że ponad 10 000 pacjentów NHS przeszło całkowitą wymianę stawu kolanowego.

Wspólny rejestr krajowy powiedział, że 350 osób będzie potrzebowało drugiej operacji w ciągu dziesięciu lat z powodu „sterylnego rozcieńczenia”.

Implant Nexgen, wyprodukowany przez amerykańską firmę Zimmer Biomet, został wycofany z rynku w październiku.

National Joint Registry powiedział, że 350 pacjentów będzie potrzebowało drugiej operacji w ciągu dziesięciu lat z powodu „sterylnego zwichnięcia”.

Implanty zawiodły nawet u 7 procent pacjentów w ciągu ostatniej dekady – dwukrotnie więcej niż akceptowalny wskaźnik niepowodzeń ustalony przez Rejestr, który monitoruje operacje stawu biodrowego i kolanowego.

Agencja Regulacyjna ds. Leków i Produktów Opieki Zdrowotnej (MHRA) zapowiedziała, że ​​wyda zakaz stosowania implantu, który jest używany od 2003 roku.

Dyrektor ds. Bezpieczeństwa MHRA, dr Allison Cave, powiedziała The New York Times Daily Telegraph: „Aktywnie współpracujemy z odpowiednimi zainteresowanymi stronami i przeglądamy wszystkie dostępne dowody z różnych źródeł dotyczące zgłaszanych obaw dotyczących działania implantów kolanowych NexGen”.

READ  Buffett mówi, że operacje banków byłyby „katastrofalne” bez gwarancji depozytów

Rzecznik Zimmer Biomet powiedział: „Ściśle współpracujemy z organami regulacyjnymi w sprawie tego dobrowolnego wycofania, a informacje zostaną przesłane do chirurgów ze szczegółami dotyczącymi tego wycofania w przyszłym tygodniu.

„W tym czasie informacje zostaną również udostępnione na naszej stronie internetowej”.

Każdego roku ponad 100 000 osób przechodzi operację wymiany stawu biodrowego i kolanowego w ramach NHS.

Obie operacje kosztują około 5000 funtów każda.

Większość pacjentów cierpi na ciężkie zapalenie stawów lub ma złamane stawy i ma trudności z wykonywaniem podstawowych codziennych czynności.

Zamienniki są zwykle wykonane z tworzywa sztucznego, metalu lub ceramiki — i zwykle wytrzymują co najmniej 15 lat.

reklamy