Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromne zderzenia pociągów między London Kings Cross a North po tym, jak ukradli je złodzieje kabli

Ogromne zderzenia pociągów między London Kings Cross a North po tym, jak ukradli je złodzieje kabli

t

Opady deszczu między Londynem a północą zostały poważnie zakłócone w poniedziałek po kradzieży ważnych kabli sygnałowych przez złodziei.

Kradzież kabla miała miejsce poza Sheffield między Doncaster a pobliskim Retford około godziny 22 w niedzielę, a National Rail ostrzegło, że „znaczące zakłócenia” mają trwać do końca poniedziałku.

W aktualizacji w poniedziałek po południu Network Rail powiedział, że ma nadzieję wznowić normalne usługi około 18:00.

Rzecznik firmy powiedział: „Niektóre naprawy zostały już wykonane, ale podczas testów znaleziono więcej uszkodzeń. Pracujemy nad naprawieniem tego i jak najszybszym przywróceniem normalnego ruchu pociągów”.

Pociągi kursujące między londyńskim Kings Cross, Szkocją a północną Anglią – obsługiwane przez cztery oddzielne przedsiębiorstwa kolejowe – są dotknięte aktami wandalizmu.

Obejmują one usługi Grand Central, które działają między Bradford Interchange a London Kings Cross; Pociągi Hull kursują między Hull a Kings Cross; pociągi LUMO między Edynburgiem a Kings Cross; oraz usługi LNER między Edynburgiem, Newcastle, Jorkiem, Leeds i Kings Cross.

National Rail twierdzi, że kradzież kabli oznacza, że ​​mniej pociągów jest w stanie obsługiwać linie, co oznacza, że ​​pociągi mogą zostać odwołane, zmienione lub opóźnione nawet o 40 minut.

Pasażerom zaleca się sprawdzenie stron internetowych przewoźników kolejowych przed podróżą.

Niektórzy wyrażali swoje niezadowolenie z zaistniałej sytuacji w mediach społecznościowych.

Użytkownik Twittera, Tom Bridges, napisał: „Chaos na @LNER dzisiaj z powodu kradzieży kabla. Ludzie podróżujący w przerażających warunkach. Każdy, kto zostanie uznany za winnego kradzieży kabla, powinien otrzymać wyrok współmierny do ogromnych kosztów społecznych, jakie powoduje to przestępstwo”.

Brytyjska policja transportowa potwierdziła, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży.

Rzecznik powiedział: „Funkcjonariusze pojawili się na linii w Doncaster po zgłoszeniu przez pracowników kolei o godzinie 11.37 dziś rano (5 grudnia), że z miejsca skradziono kolejowy kabel sygnalizacyjny. Nikt nie został aresztowany w związku z tym, a śledztwo jest w toku. . .

READ  Aktualizacje wiadomości na żywo: obawy o niedobory gazu wpływają na zaufanie niemieckich przedsiębiorców