Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Polsce pierwotny las Pyalovisa ponownie zagroził

W Polsce pierwotny las Pyalovisa ponownie zagroził

Była to jedna z ostatnich dużych dżungli w Europie, aw 2018 roku znajdowała się w centrum silnych napięć między Polską a Unią Europejską. W marcu polski rząd konserwatystów zdecydował się na dalsze cięcia w tym kraju.

„Zakryte w barze”, Przewodnik Lucas Sinovsky otwiera duże drewniane drzwi, które chronią chronioną obecność Puszczy Pyalovisa, Powiedz mi RTPF.

Jak Polak wyjaśnił belgijskim mediom po czterdziestce, ten las „Nigdy nie doświadczył znaczącego wylesiania i żaden człowiek nie zasadził tam drzewa od około 12 000 lat przed końcem epoki lodowcowej ”. Robiłem „Jeden z ostatnich największych lasów w Europie”.

Przypomniał, że Pilovisa był w 2018 roku w centrum silnych napięć między Polską a Unią Europejską. RTPF. Taka sytuacja może się powtórzyć: w marcu polski rząd konserwatystów zatwierdził dalsze cięcia w lasach pierwotnych, „Powinien zacząć się we wrześniu”. Od odzyskania przez Polskę niepodległości minęło 100 lat. Polska uzasadniła usługi leśne belgijskim mediom.

W 2016 roku doszło do poważnych masakr, „Aby oficjalnie zatrzymać wzrost świdra”, Przypomnij jej RTPF. Zostali przechwyceni pod naciskiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który groził nałożeniem grzywny w wysokości 100 000 euro dziennie.

„Ścinaj drzewa starsze niż 100 lat”

Biolog Adam Botan, „Zaciekły obrońca lasu Pyalovisa” Wyjaśnił mediom, że planowane są nowe cięcia „Niezbyt kontrowersyjne” Ze względu na ich rozmiar „Mniej ważne”. Ale według niego jest kilka kwestii, w tym zgody na rejestrację podpisane przez Ministerstwo Środowiska „Możliwość wycinki drzew starszych niż 100 lat” I krótki okres trzech miesięcy uboju.

Wyjaśnił RTPF, Las Pyalovisa ”Już poważnie dotknięte zmianami klimatycznymi ”:

Nie sądzę, aby konieczne było dalsze osłabianie go przez deptanie drzew. ”

Źródło

Belgian Radio Television (RTBF), francuskojęzyczna publiczna grupa audiowizualna, jest następcą National Broadcasting Corporation, założonej w 1930 roku. W 1966 roku nabył belgijską telewizję radiową

READ  Prezes Narodowego Banku Polskiego utrzymuje twardą retorykę Artykuły

[…]

Czytaj więcej

Wybór redakcyjny