Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sofia Wisloka v Trust, dyrygent z wolnym prętem

W serii The In… V Trust (po francusku: „Wierzymy”) Les Grenades spotyka kobiety, które przybyły do ​​miejsca, którego nikt się nie spodziewa. Dlaczego wierzymy? Uwierzyli w to, ponieważ podążali za swoją ciekawością. NAS. Siódmy odcinek poświęcony prowadzeniu Sofii Wisłoki, The Story of Freedom.

Sofia Wisloka przyjmuje nas w swoim domu, swoim mieszkaniu w Eterbeek. W salonie książki, obrazy. Nasz gospodarz dnia był postacią, prawdziwym gawędziarzem. Opowiada nam historię Jego życie składało się z płaskorzeźb. Jego oczy mówią, jego polskie słowa z akcentem są …

Możesz to zrobić

Urodziłem się w 47 roku w centralnej Polsce. Kiedy byłem młodszy, zacząłem grać na pianinie, skrzypcach i tak dalej.. Sophia Wisłoka wyjaśnia, że ​​dorastała samotnie i schroniła się w muzyce. Jako nastolatek poszedł do szkoły muzycznej i pobierał lekcje prowadzone przez orkiestrę. Świadczy o bardzo surowym młodym człowieku, odzwierciedlając moc gwałtownymi gestami. To produkt życia.


►►► Kliknij tutaj, aby znaleźć wszystkie artykuły w Grenades, mediach RTBF, które otwierają wiadomości z perspektywy feminizmu


W wieku 16 lat musiał zmienić nauczyciela w krótkim czasie przed poprowadzeniem koncertu. Udaje się tam, opanowując ten chrzest po przekroczeniu młodego wieku. „Mój nauczyciel skrzypiec spojrzał na mnie dziwnie i powiedział: „Wiesz, myślę, że możesz to zrobić”. To było w moim życiu: „Możesz to zrobić”, Głęboko wierzy. Ale jest, ale Sofia Wisłoka to dziewczynka… Dojdziemy do tego.

Wstąpił do Konserwatorium Warszawskiego w sekcji reżyserskiej. Tam, co zaskakujące, jeden z nauczycieli odkrył, że należy do swojej rodziny.Zrozumiałem, że mam wujka, który był dyrygentem i ukryłem go przede mną, żeby mnie nie skrzywdzili. Nie mogłem śledzić jego zajęć. Pod koniec badania wujek przytulił mnie i powiedział: „Bardzo mi przykro z powodu tego, co się wydarzyło między nami, jesteś kobietą, masz psie życie, ale warto spróbować”. To Warte spróbowania Nie przestawaj z nim iść …

READ  Polska inflacja słabnie w czerwcu

Warszawa, Bruksela, Paullan

Tytuł Najlepszego Konserwatorium Muzycznego otrzymał w 1971 roku. Polska dostrzegła w swojej historii ciemną stronę. Miałem ten papier [le diplôme, ndlr]. Zastanawiałem się, co będę robić செல்ல Idź do wioski, gdzie moi rodzice czekali na mnie z posagiem na ślub? Nie!


Czytaj więcej: Emir Noon jest dumna z tego, że jest pierwszą kobietą, która poprowadziła zespół podczas rozdania Oscarów


Pewnego dnia wchodzi do Warszawy i mija współczesny teatr. Wchodzi i przedstawia się. Szukają kogoś, kto oprowadzi muzyków podczas 350 koncertów w roku. Ona jest zajęta. Stopniowo wkomponowała się w polską scenę kulturalną, ale Sofia Wisłoka chciała czegoś innego niż słuchanie muzyki w teatrze. Uwielbia kompozycje i zespoły.

Podchodzi do nich polski przyjaciel, który przyjechał do Belgii po fali antysemickiej w 1968 roku i poślubił fortepian. Sofia Wisłoka przyjechała samotnie na płaskiej bazie około 74-75. Jest kopistą radiowej partytury opery. Powoli zacząłem poznawać ludzi. Bardzo słabo mówiłem po francusku. Zacząłem ponownie uczyć w Konserwatorium w Brukseli.Zdobył tam nagrodę dyrygentury orkiestry.

Zastanawiałem się, co będę robić செல்ல Idź do wioski, gdzie moi rodzice czekali na mnie z posagiem na ślub? Nie!

Następnie znalazł i złożył podanie o pracę w Academy of Powell. Uczyłem tam przez 15 lat! W sobotę wsiadłem do pierwszego pociągu wśród listonoszy przebranych za księżniczkę i byłem w bibliotece o 9 rano. Zabrano mnie na stację. Pewnego razu, gdy samochód się zatrzymał, a facet ruszył leśnymi ścieżkami, wyskoczyłem z samochodu, złamałem rękę, złamałem silną rękę o kij. Wreszcie zacząłem podróżować samochodem …, Ona mówi.

„Nikt nie chce dziewczyny”

Prowadząc wykłady na akademiach, regularnie spotyka się z muzykami. W wieku 81 lat zgłosił się na ochotnika, by poprowadzić grupę nauczycieli i uczniów ULP. „Rene Debos [compositeur et chef d’orchestre belge décédé en 1988, ndlr] Powiedział mi kiedyś: „Kochankowie są wrażliwi i chcą coś wiedzieć od swojej duszy. ’ Przewidując pozostanie miesiąc, Sofia Wisłoka będzie prowadzić zespół przez 36 lat. Wróciłem do ULP 40 lat temu. Cztery lata temu opuściłem swoje miejsce, aby przenieść się do nowego miejsca …

READ  Odważne zwycięstwo Anglii nad Polską zapewnia im doskonały start w eliminacjach do Pucharu Świata

Czytaj więcej: Glas Morgano, młody, 24-letni dyrygent z Wenezueli


Nadal prezentuje się w innych firmach. Nikt nie chce zatrudniać kobiety. W tym czasie w Belgii, o ile wiem, byłem jedynym kucharzem. Jeśli jest kobieta i mężczyzna, możesz być pewien, że nawet jeśli ta kobieta jest najlepsza, to mężczyzna zostanie zabrany. „Miejsce kobiet jest w kuchni, a nie w zespole” – powiedział niemiecki dyrygent Herbert von Karajen.

W 1985 roku, kiedy nie mógł znaleźć pracy, wpadł na pomysł założenia własnego zespołu, początkowo myśląc o kobiecym zespole தொடர்பு nawiązującym kontakt z muzykami, których znał w Belgii. Powiedzieli mi: ‚Bądź swoim przyjacielem, tak! Ale ty jesteś przed nami z magiczną różdżką o 9 rano, nie! Nigdy nie zrezygnował z tego pomysłu i założył zespół smyczkowy z dziennikarzem Claude’em Violem Muzycy Brucelens 14-letni zespół muzyczny obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia.

Jednocześnie prowadził karierę międzynarodową i intensywnie występował w Polsce, Włoszech, Francji, Niemczech, Turcji i Kanadzie, gdzie nawiązał trwałe kontakty. JOT.Tam jestem lepiej znany niż w Belgii! Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju.


►►► Aby otrzymywać informacje o granatach za pośrednictwem naszego newslettera, nie wahaj się i zapisz Tutaj


Spraw, by kobiety były bardziej widoczne

Kiedy miała 50 lat, przyjaciele muzyków zapytali ją, co tradycyjnie chce zostawićSkontaktuj się z innymi kobietami ze stopniem dyrygenta„, Odpowiedział.

W 2000 roku zorganizowała konferencję, która zgromadziła dwadzieścia maestro z całego świata. Byliśmy w pokoju ULP, uścisnęliśmy sobie dłonie i ogólnie uznano, że powinniśmy być brani pod uwagę..Został prezesem International Association Autorzy FEMS Organizuje spotkania i imprezy muzyczne. Kiedy prowadziłam konferencję 20 lat temu, dyrektorka głównych domów we Francji i Szwajcarii powiedziała mi: „Nie zatrudniam kobiet, to jest w ciąży”. Tego „tego” jeszcze nie przetrawiłem.

W tym czasie w Belgii, o ile wiem, byłem jedynym kucharzem. Jeśli jest kobieta i mężczyzna, będą to mężczyźni, nawet jeśli kobieta jest dobra.

Maestro to symbol władzy, kobiety na tym stanowisku wciąż są zdumione, ale rzeczy się boją. W rzeczywistości tylko 6% dyrektorów muzycznych zespołu jest nadal reprezentowanych przez kobiety. W 2020 roku konkurs „Autor„, Skierowany do kobiet-dyrygentów w Philharmonie de Paris.

READ  Binance twierdzi, że „nadal obsługuje” belgijskich użytkowników za pośrednictwem polskiego podmiotu

Czytaj więcej: La Maestra: Rejestracja na drugą edycję Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów jest otwarta


Wolność i wolność

Sofia Wisłoka nigdy nie wyszła za mąż. Nie chcę wdawać się w wir emocji zorganizowany pierścieniem. Kochasz mnie, kocham cię, to jest ważne. To całkowita wolność, niczego się nie boję, mam wszystko do zyskania. Kto wie, czym chcę się cieszyć? to ja!

Podczas poważnych spotkań pod koniec wywiadu często wymykają się bardzo bliskie słowa, a także tutaj … kiedy mamy się rozstać, mówi: Miałem trzy lata i była to zima stulecia. „Nie mogłem go zabić” – powiedział mój ojciec, gdy do domu przyszedł mały wilk. Dorastałem z wilkiem przez wiele miesięcy கற்று Nauczyłem się go kontrolować. Zwierzę zdało sobie sprawę, że to niebezpieczne, i pewnego wieczoru usłyszeliśmy „Aho ou” i wyszedł. Uderzyło mnie to, kiedy miałem cztery lub pięć lat. Kilka miesięcy później przyszły dwa wilki i mama powiedziała mi: „W tej chwili będziemy jeść”, ale nie, to mój wilk przyszedł, aby przedstawić mi swoją piękność. Opowiadam tę historię o wilku, ponieważ dała mi dużo siły.

Obiecujemy, że ta wolna pani wsunie książkę do swojej skrzynki pocztowej Kobiety biegające z wilkami, Clarissa Bingola Estes, narratorka i psychoanalityk.

W drodze do domu znajdujemy lektora Sofii Wislow: Chciałbym skierować wiadomość do młodych dyrygentek: jeśli są zainteresowane, warto kontynuować. Warunki kobiet się zmieniają i potrzebujemy pełnych pasji kobiet do robienia rzeczy. To koniec.


Czytaj więcej: Świat muzyczny ewoluuje między potępieniami a zabawnymi kontrowersjami


Aby znaleźć mistrza przy pracy, otwórz szczelnie pokoje.


Seria In … V Trust


Jeśli chcesz skontaktować się z Granatami, możesz wysłać e-mail na adres [email protected]

Les Grenades-RDPF to projekt sponsorowany przez Valonia-Brussels Alliance, który dostarcza aktualnych treści poprzez pryzmat płci i kobiecości. Projekt ma na celu zwiększenie głosu kobiet, które nie są reprezentowane w mediach.

Informacje z biuletynu

Otrzymuj ważne wiadomości każdego ranka.

Cóż, nie pokazuj się więcej