Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Valve świętuje 20-lecie Steam kolorami retro i rabatami na klasyczne gry

Valve świętuje 20-lecie Steam kolorami retro i rabatami na klasyczne gry

W świecie gier wideo Microsoft, Sony i Nintendo są gigantami. Dla graczy PC, Valve króluje. Jej platforma dystrybucyjna, Steam, może nie jest jedynym miejscem, w którym można kupować gry i grać w gry na PC, ale z pewnością należy do największych, najstarszych i najpopularniejszych. Dziś przypada 20-lecie Steam.

Valve świętuje, obniżając ceny swoich wydawanych samodzielnie gier, oferując większość swojego katalogu z 90-procentową zniżką, z wyjątkiem… Half-Life: Alex. Sprzedam stronę docelową Stanowi także wspaniałą retrospektywę ostatnich dwóch dekad Steam. To zabawna lektura, która oferuje użytkownikom szansę zakupu „najlepszych gier” z kluczowych lat w historii platformy, z przypisem pierwszej wyprzedaży Steam z szansą na zakup oryginału wylot Za jedyne 0,99 USD.

Powtórzę: jest fajnie, ale nostalgiczne spojrzenie wstecz pomija kilka kluczowych szczegółów. Ludzie, którzy byli w pobliżu, gdy Steam został uruchomiony po raz pierwszy, mogą pamiętać jego początki jako czas frustracji. Firma Valve stworzyła platformę, aby łatwo dostarczać aktualizacje swoich gier i zwalczać oszustwa w grach online dla wielu graczy — ale wielu postrzegało ją jako wrogą siłę i wczesną próbę narzucenia graczom restrykcyjnego zarządzania prawami cyfrowymi.

W 2003 roku dystrybucja cyfrowa była w powijakach i większość graczy PC kupowała gry w sklepie i instalowała je ręcznie z płyty CD lub DVD. To się nie zmieniło, ale kiedy Valve wypuściło Half-Life 2, gracze byli zaskoczeni, gdy odkryli, że gra wymaga Steama – i połączenia internetowego – aby rozpocząć rozgrywkę dla jednego gracza. Było to wówczas niespotykane i Ludzie tego nienawidzą.

Ale jak pokazuje historia, przyzwyczailiśmy się do tego. Inni wydawcy rozpoczęli sprzedaż gier na platformie Valve. Użytkowników przyciągnął wygodny model dystrybucji i wspomniana już atrakcyjność sprzedaży na Steamie. Steam dodał kopie zapasowe zapisu w chmurze, centrum treści tworzonych przez graczy, funkcje społecznościowe i nie tylko. Wkrótce potem Valve zaczęło tworzyć własny sprzęt, najpierw poprzez nieco słabą inicjatywę Steam Machines, a później poprzez bardziej udany Steam Deck.

READ  Nadchodząca funkcja Zdjęcia Google pozwoli Ci prosić znajomych o zdjęcia

Dziś Steam jest powszechnie znaną marką w społeczności graczy i nie bez powodu. Chodź, świętuj. Valve przywróciło nawet oryginalny ciemnozielony kolor platformy, aby nadać jej miły, rocznicowy charakter.