Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Użytkownicy Wiadomości Google są narażeni na niechciane wiadomości tekstowe od RCS

Użytkownicy Wiadomości Google są narażeni na niechciane wiadomości tekstowe od RCS

Co musisz wiedzieć

  • Użytkownicy Wiadomości Google otrzymują losowe wiadomości tekstowe zawierające ciągi znaków, które wyglądają jak treść zaszyfrowana.
  • Problem został pierwotnie zgłoszony dwa lata temu, ale powrócił na światło dzienne, ponieważ wielu użytkowników otrzymuje obecnie wiadomości spoza swojego numeru kierunkowego.
  • Wszystkie te wiadomości zawierają link do strony pomocy Google, na której można rozwiązać problemy z odszyfrowywaniem.

Według doniesień użytkownicy Wiadomości Google otrzymują losowe, niezrozumiałe SMS-y zawierające ciągi znaków, które wyglądają na treść zaszyfrowaną.

Wiadomości Google domyślnie zapewniają kompleksowe szyfrowanie, dzięki czemu tylko zamierzony odbiorca może przeczytać wiadomości. Jednakże A Wpis na Reddicie zauważony wcześniej Policja robotów Pokazuje, że ludzie otrzymują wiadomości RCS, które wyglądają jak spam.

Wiadomości te w większości wyglądają jak bełkot i zawierają losowe litery i cyfry w dowolnej kolejności. Prawdopodobnie pojawiają się w ten sposób, ponieważ nie można ich poprawnie zaszyfrować.

(Źródło zdjęcia: Policja Androida)

Pierwotny post w tym wątku ukazał się dwa lata temu, ale ostatnio pojawiło się wiele nowych odpowiedzi. Z tych ostatnich odpowiedzi wynika, że ​​wielu użytkowników otrzymuje wiadomości spoza swojego numeru kierunkowego. Jednakże Derek Lee potwierdza, że ​​otrzymał podobną bzdurną wiadomość, ale pochodziła ona z jego numeru kierunkowego.