Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Użytkownicy OneDrive wkrótce będą mogli uzyskiwać dostęp do swoich plików w trybie offline

OneDrive — Getty Images-1232120148

Obrazy Suba/Getty Images

Microsoft planuje duże ulepszenie OneDrive, które umożliwi pełną pracę ze wszystkimi plikami w trybie offline. W Aktualizacja planu działania Microsoft 365Firma zaprezentowała opcję OneDrive znaną jako tryb offline.

Dostępność wersji zapoznawczej zaplanowano na listopad, a ogólne udostępnienie w grudniu. Tryb offline umożliwi dostęp do plików za pośrednictwem przeglądarki, gdy będziesz w trybie offline, a następnie zsynchronizuje wszelkie zmiany, gdy wrócisz do trybu online.

Ponadto: najlepsze usługi przechowywania w chmurze

„Ta funkcja umożliwi uruchomienie OneDrive w przeglądarce oraz przeglądanie, sortowanie, zmienianie nazw, przenoszenie, kopiowanie i usuwanie plików nawet bez dostępu do Internetu” – oznajmił Microsoft w swoim planie działania. Ponadto pliki OneDrive przechowywane lokalnie (oznaczone jako „Zawsze dostępne w trybie offline”) można otwierać i pracować nad nimi w przeglądarce nawet w trybie offline. Wszystkie zmiany wprowadzone w trybie offline zostaną ponownie automatycznie zsynchronizowane, gdy połączenie internetowe zostało przywrócone.”

Obecnie możliwości usługi OneDrive w trybie offline są ograniczone. Bez dostępu do Internetu nie można zalogować się do magazynu online OneDrive ani pracować z plikami za pośrednictwem przeglądarki. Możesz odzyskać pliki OneDrive w systemie Windows, ale tylko wtedy, gdy zdecydujesz się zawsze przechowywać je na urządzeniu. Umożliwienie łatwiejszego korzystania z plików i zarządzania nimi w trybie offline pomoże każdemu, kto musi pracować w zdalnej lokalizacji, w której nie ma połączenia z Internetem.

OneDrive to jedno z tych narzędzi, które wykonuje swoją pracę w tle i dlatego nie zawsze cieszy się dużym uznaniem i uwagą. Nawet Microsoft nie wydał żadnych większych ulepszeń platformy, zamiast tego od czasu do czasu zdecydował się na dystrybucję mniejszych aktualizacji. Ale teraz wygląda na to, że OneDrive będzie przedmiotem bardzo potrzebnych ulepszeń.

W zeszłym tygodniu Microsoft zapowiedział wydarzenie online zaplanowane na 3 października o godzinie 13:00 czasu wschodniego. Wydarzenie zatytułowane „Microsoft OneDrive: nadeszła przyszłość zarządzania plikami” zaprezentuje nowe funkcje usługi przechowywania plików i pozwoli rzucić okiem na to, jak sztuczna inteligencja będzie napędzać nowe wyszukiwania, udostępnianie i zapytania dotyczące Twoich plików.

Także: Jak korzystać z Microsoft OneDrive w Windows 11

Pośród całego szumu wokół sztucznej inteligencji Microsoft ulepsza wiele swoich podstawowych produktów za pomocą sztucznej inteligencji. Teraz kolej na OneDrive, aby zasilić pulę AI.

Po wydarzeniu Microsoft umożliwi zadawanie pytań w ramach sesji pytań i odpowiedzi opartej na czacie na żywo. Zainteresowani uczestnicy mogą Dodaj wydarzenie OneDrive do swojego kalendarza I kliknij link do Dołącz do wydarzenia Za pośrednictwem Microsoft Teams po uruchomieniu.

READ  Wielka Brytania twierdzi, że Microsoft może uzyskać „niezrównaną przewagę” dzięki Activision