Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Unilever inwestuje 90 mln zł w fabrykę ramenu w Polsce

Unilever inwestuje 90 mln zł w fabrykę ramenu w Polsce

Unilever Ogłosiła plany zainwestowania 90 mln zł (około 20,7 mln dolarów) w rozbudowę swojego obiektu spożywczego w Poznaniu.

Spółka zamierza zwiększyć produkcję makaronu ramen KnorrI dobre marki makaronów i aminokwasów. Oczekuje się, że fabryka będzie produkować 600 000 sztuk dziennie.

Rozszerzona oferta produktów będzie dystrybuowana nie tylko w Polsce, ale także w Holandii, na Węgrzech i w innych krajach Europy.

Według Unilever inwestycja będzie spełniać rygorystyczne standardy środowiskowe, aby zoptymalizować wykorzystanie energii elektrycznej i wody, zapewniając wysoce wydajny proces produkcyjny.

Ponadto firma będzie rozwijać w poznańskim zakładzie najnowocześniejsze technologie, takie jak usprawnianie automatyzacji fizycznej i cyfrowej, wdrażanie zrównoważonej energii i zwiększanie możliwości magazynowania.

„Ta inwestycja w Poznaniu pomoże nam w dalszym zaspokajaniu potrzeb rynku polskiego i europejskiego” – powiedziała Haneke Faber, dyrektor ds. żywienia w Unilever. „Nasz polski biznes żywieniowy w dalszym ciągu umacnia swoją pozycję w portfolio Unilever”.

Przemysław Pfeffer, Plant Manager w Unilever, dodał: „Nasz zakład w Poznaniu jest jednym z największych zakładów produkujących żywność firmy Unilever. Dziś piszemy kolejny rozdział w historii naszej fabryki. Dzięki dalszym inwestycjom będziemy mogli sprawniej odpowiadać na potrzeby naszych klientów i nadal rozwijać naszą działalność.

READ  Livestream Poland: Silesia Rebellions @ Warsaw Mets, 25 kwietnia, 15:00 CET (15:00, 09:00 i ET)