Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ukraina czuje się w Łodzi jak u siebie w domu i dziękuje gospodarzom Polsce

Powrót do domu tylko raz w trasie i trener Ukrainy Ołeksandr Petrakow w końcu wróci do rodziny w Kijowie.

A lista meczów na koniec sezonu doprowadziła Ukrainę do potrójnej wizyty w Szkocji, Walii i Irlandii, dwóch pierwszych meczach mundialu, a mecz w Dublinie jest jej pierwszą wizytą w Lidze Narodów.

Następnie drużyna rozbiła obóz w polskim mieście Odzi na ostatnie dwa mecze, pokonując w sobotę Armenię 3:0, po czym zakończył swój pięciomeczowy występ z Irlandczykami na tym samym stadionie, LKS Stadium.

Obecnie trener kadry narodowej w ostatniej fazie długiej letniej passy swojej drużyny czuje się jak w domu, po zwycięstwie Armenii w polskim mieście spotkał się z przyjaciółmi i sympatykami.

„Mogę mówić tylko za siebie”, powiedział Petrakow, „ale wrócę do domu w Kijowie do mojej rodziny”. „Kocham swój kraj i wrócę do domu

„To była moja decyzja, aby tu zagrać, czuję to połączenie i było to niewiarygodne, ponieważ tak wielu ludzi przyszło udzielić wsparcia (przeciwko Armenii).

„Po meczu, który odbyłem z kilkoma moimi przyjaciółmi w centrum, tak wiele osób przyszło nas zobaczyć i podziękowało nam za mecz i to, co robiliśmy, te uczucia były niewiarygodne.

„Chciałem podziękować polskim władzom za udostępnienie nam hotelu, miejsca do zabawy w domu, czujemy takie wsparcie ze strony tego kraju i jesteśmy bardzo wdzięczni.”

Witalij Mikołajenko w Dublinie

Obrońca Evertonu Witalij Mikolenko dołączył do trenera na konferencji prasowej i chociaż powiedział, że pozostaje w kontakcie z rodziną w Kijowie, nie zawsze jest łatwo pozostać w kontakcie ze wszystkimi jego przyjaciółmi i koneksjami w rozdartym wojną kraju.

Mikolenko był w Evertonie przed rosyjską inwazją i przyznał, że konflikt skłonił go do spojrzenia na wiele swoich pomysłów i przekonań z innej perspektywy.

„To nie był dla mnie trudny czas” – powiedział Mikolenko. „Przed wojną myślałem, że moje problemy są największe, teraz zdaję sobie sprawę, że są to małe problemy.

READ  Polska: Jak tworzyć lokalne polityki integrujące imigrantów z życiem miasta

„Kiedy wybuchła wojna, myślałem tylko o swoim kraju i drużynie i dawałem z siebie wszystko.

„Moi rodzice mieszkają teraz w Kijowie i jesteśmy z nimi w kontakcie, moi przyjaciele i krewni są w różnych miejscach w kraju i staramy się z nimi utrzymywać kontakt, ale nie zawsze jest to możliwe.

„Ale jestem w kontakcie z nimi wszystkimi i dziękuję Bogu, że są teraz bezpieczni”.

Mikolenko poświęcił także chwilę na uhonorowanie kapitana i kolegi z drużyny Irlandii, Seamusa Colemana, który sprawił, że czuje się tak mile widziany od czasu przybycia do Merseyside FC.

„Opowiem krótką historię, 31 grudnia spotkałem tę osobę w pierwszym dniu szkolenia.

„Sylwester to naprawdę wielkie święto dla wszystkich Ukraińców. Byłem sam w hotelu, a on napisał do mnie: „Zawsze będę przy tobie, a jeśli potrzebujesz pomocy, po prostu napisz do mnie i będę”. „

„Przez te pięć miesięcy zawsze mi pomagał i był przy mnie. Jest wspaniałą osobą i wspaniałym przywódcą”.

Śledź Ukraina v Republika Irlandii (wtorek, 19:45) na naszym blogu na żywo pod adresem rte.ie/sport lub w aplikacji RTÉ News. Oglądaj transmisję na żywo w RTÉ2 i RTÉ Player od 19:00

Potrzebujemy Twojej zgody, aby pobrać te treści z YouTubeUżywamy YouTube do zarządzania dodatkowymi treściami, które mogą ustawiać pliki cookie na Twoim urządzeniu i gromadzić dane o Twojej aktywności. Sprawdź ich dane i zaakceptuj je, aby przesłać zawartość.Zarządzaj preferencjami