Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Wargaming opuścił Rosję, otwiera biura w Polsce i Serbii

Chcesz wiedzieć, co dalej z branżą gier? Dołącz do dyrektorów generalnych gier, aby w październiku na GamesBeat Summit Next dyskutować o rozwijających się częściach branży. Ucz się więcej.


w kwietniu, Gry wojenneza studiem świat czołgówogłosił, że tak Wycofanie się z Rosji i Białorusi. Decyzja o opuszczeniu obu krajów była bezpośrednim skutkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Wargaming ogłasza teraz kolejny krok w restrukturyzacji. Urodzona na Białorusi firma otwiera dwa nowe studia w Belgradzie w Serbii i Warszawie w Polsce. Dwa nowe studia usprawnią globalną działalność firmy.

Dwie nowe lokalizacje staną się szóstym i siódmym europejskim biurem Wargaming, łącząc Nikozję, Wilno, Pragę, Guildford i Berlin. Biura w Belgradzie i Warszawie pomieszczą do 400 pracowników.

Warszawa i Belgrad były logicznym wyborem dla tych nowych lokalizacji; Oba są szybko rozwijającym się sektorem technologicznym o ogromnym potencjale. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę ze społecznościami IT w obu miastach, aby zbudować najlepsze w swojej klasie jednostki do tworzenia i publikowania gier” – powiedział prezes Wargaming Victor Kesley w oświadczeniu dla GamesBeat. „Wargaming kontynuuje realizację wielkich planów na przyszłość. Lokalizacje w Belgradzie i Warszawie będą miały kluczowe znaczenie dla osiągnięcia naszych celów.”

nowy cel

Biuro w Belgradzie będzie gościć lokalne i międzynarodowe talenty w dziedzinie rozwoju i publikacji. W przyszłości biuro stanie się również węzłem komunikacyjnym dla pracowników Wargaming, którzy przenoszą się z różnych lokalizacji. Głównym centrum gier biura w Belgradzie będzie World of Tanks i świat okrętów wojennych. Będzie pracował nad kluczowymi usługami, bieżącym wsparciem i potencjalnym rozwojem nowych produktów.

Wargaming Warsaw będzie początkowo gościć niewielki zespół wydawniczy, a większość pozostałych pracowników będzie pracować w środowisku wirtualnym. Nie określono jeszcze dalszych planów rozwoju i planów ukierunkowanych. Sposób, w jaki Wargaming powstał w Warszawie, zależy całkowicie od reszty wysiłków związanych z restrukturyzacją Wargaming.

Studio wspiera rozwój lokalnych talentów, oferując program stażowy Wargaming Forge, wraz z otwarciem biura w Belgradzie. Program będzie skierowany do studentów, absolwentów i lokalnych specjalistów. Ma na celu umożliwienie im doskonalenia swoich umiejętności pod okiem doświadczonych liderów gier wojennych i mentorów.

READ  Virgin Orbit planuje partnerstwo w Polsce

Credo GamesBeat Gdy zasięg branży gier jest „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważna jest dla Ciebie ta wiadomość – nie tylko jako decydent w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się interakcją z nią. Dowiedz się więcej o członkostwie.