Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ujawniono przyczynę nagłej śmierci DJa BBC Radio 2 Steve’a Wrighta

Ujawniono przyczynę nagłej śmierci DJa BBC Radio 2 Steve’a Wrighta

Prawdziwe wsparcie
Niezależne dziennikarstwo

Naszą misją jest dostarczanie bezstronnych, opartych na faktach raportów, które pociągają za sobą odpowiedzialność i ujawniają prawdę.

Niezależnie od tego, czy jest to 5, czy 50 dolarów, liczy się każdy wkład.

Wesprzyj nas, abyśmy mogli prowadzić dziennikarstwo bez planu.

Jak wynika z aktu zgonu, prezenter Radia 2 Steve Wright zmarł w wyniku pękniętego wrzodu żołądka.

Ukochany DJBC zmarł nagle w lutym w wieku 69 lat, wywołując wyrazy uznania ze świata muzyki i rozrywki.

Chociaż wówczas przyczyna nie została ujawniona, jego brat obwiniał „wybory dotyczące stylu życia”, których dokonał Niedzielne piosenki o miłości Gospodarz, który zmarł w domu, w swoim mieszkaniu w centrum Londynu.

Jednak obecnie uważa się, że zgodnie z aktem zgonu Wright zmarł w wyniku perforowanego wrzodu żołądka i ostrego zapalenia otrzewnej.

Zapalenie otrzewnej jest infekcją błony śluzowej żołądka, natomiast perforowane wrzody są rzadkim powikłaniem w przypadku pęknięcia błony śluzowej żołądka.

Brytyjska policja metropolitalna stwierdziła wcześniej, że śmierć Wrighta była nieoczekiwana, ale nie traktowała jej jako podejrzanej. W sprawie jego śmierci nie przeprowadzono żadnego śledztwa.

Sarah Cox po raz pierwszy ogłosiła wiadomość o śmierci Wrighta w swoim programie w Radio 2, mówiąc: „Naprawdę trudno powiedzieć, co powiedzieć o wiadomości o śmierci Steve’a Wrighta poza tym, że wszyscy jesteśmy zdruzgotani, zszokowani i zrozpaczeni tą wiadomością”.

Rodzina Wrightów przekazała w oświadczeniu: „Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci naszego ukochanego Steve’a Wrighta.

„Oprócz syna Toma i córki Lucy Steve pozostawia brata Lawrence’a i ojca Richarda, a także bliskich przyjaciół, ukochanych kolegów i miliony lojalnych słuchaczy radia, którzy mieli szczęście pozwolić Steve’owi. w swoje codzienne życie jako jedna z najpopularniejszych i trwałych osobistości radiowych w Wielkiej Brytanii.

Logo Apple TV+

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP miesięcznie po bezpłatnym okresie próbnym. Plan odnawia się automatycznie do momentu anulowania

Wypróbuj za darmo

Steve Wright zmarł nagle w lutym 2024 r

Steve Wright zmarł nagle w lutym 2024 r (Przewód PA)

Dyrektor generalny BBC Tim Davie również złożył hołd Wrightowi, mówiąc, że wszyscy w BBC byli „głęboko zasmuceni” „głęboko smutną wiadomością” o jego śmierci.

Powiedział wówczas: „Steve był naprawdę wspaniałym nadawcą i przez wiele dziesięcioleci odegrał ogromną rolę w życiu wielu z nas.

„Był profesjonalistą w pełnym tego słowa znaczeniu – pasjonatem branży radiowej i głęboko związanym ze swoimi słuchaczami”.

Wright dołączył do BBC na początku lat 70. jako pracownik, a w 1976 r. odszedł, aby rozpocząć nadawanie w Thames Valley Radio. Jego wielki przełom nastąpił w 1979 roku, kiedy dostał własny wieczorny program w Radiu Luxembourg.

Wrócił do BBC w 1980 roku, prezentując sobotni wieczór w Radiu 1.

Program, który zdefiniował jego karierę i trwał ponad 35 lat, Steve Wright po południu, Program wystartował w 1981 roku. Podczas pierwszej edycji, która trwała do 1993 roku, wprowadził do BBC koncepcję „zoo”, która obejmowała odcinki satyryczne, komediowe i dziwaczne.

Wkrótce po zaprezentowaniu programu śniadaniowego w Radio 1 Wright opuścił Talk Radio na dwa lata. Następnie wrócił do BBC w 1996 r. Wright zachował swój popołudniowy program od 1999 do 2022 r.

Brat Steve'a Wrighta obwinia...

Brat Steve’a Wrighta za śmierć DJ-a obwinia „wybory stylu życia”. (Obrazy Getty’ego)

DJ kontynuował prezentację programu Niedzielne piosenki o miłości Nawet po ustąpieniu z kanału we wrześniu 2022 r. Michael Ball przejął funkcję prezentera od śmierci Wrighta, opisując dziedzictwo swojego poprzednika jako „niezmierzone”.

Został odznaczony OBE w konkursie z wyróżnieniem noworocznym 2024 za zasługi dla radia.

READ  Matt Hancock twierdzi, że jego niedawna praca w telewizji, gdzie zarobił 45 000 funtów, „przerosła go” | Wiadomości polityczne

Wright był żonaty z Cindy Robinson aż do ich rozwodu w 1999 roku i miał dwoje dzieci.