Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twój lokalny bank jest zamykany?  Przydatne narzędzie, które wykrywa, czy Twój oddział zostanie zamknięty

Twój lokalny bank jest zamykany? Przydatne narzędzie, które wykrywa, czy Twój oddział zostanie zamknięty

Więcej głównych banków zostanie zamkniętych — skorzystaj z naszego przydatnego narzędzia, aby dowiedzieć się, czy Twój lokalny oddział zamyka swoje podwoje.

Miliony Brytyjczyków będą miały trudności z dostępem do bankowości osobistej po ogłoszeniu, że więcej oddziałów zostanie zamkniętych w tym miesiącu.

2

NatWest ogłosił, że jeszcze w tym roku zamknie 23 swoje oddziałyŹródło: Alamy

Od 2015 roku z głównej ulicy zjechało już ponad 5000 osób.

natwist poinformował w czwartek, że tak 23 filie zamknięte od kwietnia do czerwca br. w ramach przejścia na usługi online.

W październiku bank potwierdził, że tak 43 filie zamknięte W całej Wielkiej Brytanii w 2023 roku i zamkniętych 13 w tym miesiącu.

Około 19 milionów ludzi – co odpowiada jednej czwartej w Wielkiej Brytanii – nie ma jeszcze opcji bankowości bezpośredniej.

Pełna lista zamknięć banków w tym roku, z niektórymi zamknięciami w ciągu kilku tygodni
Tysiące rodzin może otrzymać 350 funtów darmowej gotówki bezpośrednio na konta bankowe

Działacze ostrzegają, że miasta w całej Wielkiej Brytanii są „rozdzierane” przez ubijanie usług bankowych.

Sprawdź nasze sprytne narzędzie, aby sprawdzić, czy Twój lokalny bank jest zagrożony zamknięciem.

Następny jest ruch NatWest Lloyda Halifax ogłosił kolejny w zeszłym tygodniu Obciętych zostanie 40 gałęzi.

Torysowski poseł Alexander Stafford skrytykował to posunięcie jako „całkowitą hańbę”, mówiąc, że Lloyd’s ma „obowiązek opieki” nad lokalnymi społecznościami.

Od 2015 r. zamknięto łącznie 5 391 placówek bankowych, czyli średnio 54 placówki miesięcznie.

niektórzy mieszkańcy południa Studnie Zmuszeni są przekroczyć granicę z Anglią, aby dostać się do najbliższego oddziału.

55 000 lokalnych mieszkańców Newport East, które rozciąga się od rzeki Usk do Caldicott, nie ma dostępu do bankowości osobistej.

Aby dostać się do lokalnego oddziału, niektórzy mieszkańcy Caldicott udają się do Bristol Inni podróżują do Newport, gdzie niektóre banki nadal działają, chociaż jest tam oddział HSBC Ma zostać zamknięty jeszcze w tym roku.

READ  Deflacja: dlaczego spadające ceny w Chinach są powodem do niepokoju

79-letni Alex Olney, były handlarz antykami, przeprowadził się w zeszłym miesiącu do Onde Village i był zszokowany brakiem obiektów bankowych w swojej nowej okolicy.

Powiedziała: „Bankuję w NatWest i nie mam pojęcia, gdzie jest mój najbliższy oddział.

„Nie wiem, jak korzystać z bankowości internetowej. Używam Internetu do wysyłania e-maili, aby pozostać w kontakcie z ludźmi, ale to wszystko. Nic nie robię online.”

Alan Lewis, lat 77, emerytowany mechanik, przejechał sześć mil do Chepstow, aby skorzystać ze swojego banku, i powiedział, że chociaż może korzystać z bankowości internetowej, woli robić rzeczy twarzą w twarz.

Dyrektor Age UK, Caroline Abrahams, powiedziała: „Dostęp do bankowości bezpośredniej staje się coraz bardziej ograniczony.

„Przy tak wielu lokalnych oddziałach, które są zamykane, a inne przyjmują skrócone godziny pracy, stwarza to prawdziwe problemy dla seniorów, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać z bankowości internetowej lub po prostu chcieliby mieć możliwość wejścia do banku i porozmawiania z kimś. mają zapytanie”.

Dodała: „Gwałtowny ruch w kierunku bankowości internetowej w ciągu ostatnich kilku lat spowodował poważne problemy dla wielu starszych klientów, szczególnie tych z wadami wzroku i sprawnością manualną.

„Trudności te pogarszają się, gdy zamykanie oddziałów zbiega się z lokalnie słabym transportem publicznym, brakiem bankomatów, niespełniającym standardów usługami internetowymi i czarnymi punktami telefonów komórkowych, co jeszcze bardziej utrudnia klientom dostęp do gotówki”.

w SzkocjaPrawie połowa – 47 procent – ​​z 1000 oddziałów banków w 2015 roku zostanie zamknięta do 2021 roku.

zamieszkały w Glasgow Północny wschód, który obejmuje Springbourne, Denston i Robrowstone, nie ma już żadnych oddziałów banków.

Liczba osób korzystających osobiście usługi bankowe Od lat spada, ponieważ coraz więcej klientów przenosi się do bankowości internetowej.

Tendencja ta nasiliła się w czasie pandemii.

Fani Tesco spieszą się, by kupić samonagrzewającą się nakładkę na materac
Zdjęcie z niedawnego baby shower, które Stacy Solomon zorganizowała w swojej kuchni

Jednak gałęzie są niezbędne dla osób słabych, starszych i każdego, kto może potrzebować osobistej porady.

READ  Loty, które miały wylądować na lotnisku w Newcastle, zostały przekierowane z powodu „wadliwej” kontroli pasa startowego

Barclays zostało ogłoszone 15 oddziałów zamkniętych w całym kraju, co oznacza, że ​​w tym roku zamknięto już ponad 100 banków.

Barclays twierdzi, że zamknie kolejnych 15 oddziałów

2

Barclays twierdzi, że zamknie kolejnych 15 oddziałówŹródło: SWNS