Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Twitter testuje nowy przycisk napisów kodowanych do odtwarzania napisów w filmach

Twitter ułatwia korzystanie z napisów w aplikacji dzięki dodaniu pliku Nowy przycisk „CC” w filmach z napisami.

Jak widać w powyższym klipie, wkrótce w prawym górnym rogu ekranu odtwarzacza wideo pojawi się nowa opcja „CC”, umożliwiająca odtwarzanie napisów w niektórych klipach.

Nowy przycisk zasadniczo służy dwóm celom, ponieważ oba pozwalają włączyć napisy (jeśli to możliwe), a także informują, które klipy mają już dostępne napisy.

W ciągu ostatniego roku Twitter ulepszał opcje ułatwień dostępu, które również zostały uwzględnione Aktualizacje do wyświetlania opisu tekstu alternatywnego (w tym podobny przycisk „ALT” na obrazach na Twitterze, gdzie dostępne są opisy) i Automatyczne napisy do filmów.

Co oznacza, że ​​napisy są dostępne w każdym klipie, prawda? Dlatego przycisk „CC” powinien znajdować się we wszystkich przesłanych filmach wideo, a nie tylko tych, „w których dostępne są napisy”.

Mam na myśli, że napisy zdecydowanie nie są jeszcze dostępne jako opcja we wszystkich klipach, ale ostatecznie, dzięki połączeniu automatycznych napisów i przycisku „CC”, będzie można wyświetlać wszystkie filmy na Twitterze z towarzyszącym tekstem, poprawić dostępność i umożliwienie większej liczbie użytkowników interakcji z tweetami.

To dobry dodatek, który bez wątpienia przyda się wielu użytkownikom.

READ  Microsoft Edge w końcu otrzymuje poważną aktualizację zabezpieczeń

Nowy przycisk CC jest po raz pierwszy testowany na iOS, zanim trafi na Androida.