Tunezja wygrała afrykańskie derby, a Egipt, Polska i Węgry rozpoczęły od jednoznacznych zwycięstw

W trudnym meczu Tunezja odrobiła straty w drugiej połowie afrykańskich derbów przeciwko Algierii, wygrywając 27:22 i zwiększając swoje szanse na awans do głównej rundy 24. Mistrzostw Świata Juniorów IHF.

W pozostałych meczach Polska mocno odrabiała straty w rozgrywkach, pokonując Stanami Zjednoczonymi 47:22. Egipt również zaliczył bezbłędną drugą tercję przeciwko Kubie, przypieczętowując zwycięstwo 45:28, podczas gdy Węgry anulowały słabą pierwszą połowę i wygrały z Argentyną 30:22.

Polska – USA 47:22 (25:11)

Polska nie zadała ciosów w powrocie na Mistrzostwa Świata Juniorów IHF po raz pierwszy od 2003 roku. Drużyna europejska rozegrała pełny mecz po obu stronach piłki przeciwko USA, a zwłaszcza zdominowała ofensywę, ponieważ zaprezentowała swój najlepszy występ w historii konkursu.

Shimon Wadernee, wschodząca gwiazda Barlink Industry Kielce, prowadził atak, zdobywając pięć bramek w pierwszej połowie, kiedy Polacy spudłowali tylko cztery z 29 strzałów i objęli solidne prowadzenie 25:11.

W rzeczywistości tylko dwóm polskim zawodnikom nie udało się strzelić gola w pierwszej połowie, ponieważ trener Zugmunt Kamys nieustannie zmieniał swój skład, dając wszystkim swoim zawodnikom dobry odpoczynek, jednocześnie starając się utrzymać zgranie wymagane w debiucie. W Niemczech / Grecji 2023.

Z drugiej strony podopieczni Danilo Rogevicha nie byli w stanie powstrzymać szybkich przełamań Polaków, jednocześnie notując 13 strat w pierwszej połowie, ponieważ drużyna europejska konsekwentnie wykorzystywała swoje szanse.

Po stronie amerykańskiej sytuacja stawała się coraz gorsza, gdy Polska powiększyła swoją przewagę, a wszyscy jej zawodnicy z pola strzelili co najmniej jednego gola, a Wiaderny zaczął mówić o zostaniu najlepszym strzelcem Niemiec / Grecji 2023 z ośmioma bramkami. .

Ostatecznie Polska odniosła wyraźne zwycięstwo 47:22, dobry mecz towarzyski przed Chorwacją i Francją, w nieuniknionych konfrontacjach o miejsce w rundzie zasadniczej, na które mimo 20 lat czekania europejska drużyna stawia sobie cel. O miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów IHF mężczyzn.

READ  Liczący 5000 lat zamek został przypadkowo odkryty w Polsce

Gracz meczu: Shimon Wadernee (Polska)

Algieria – Tunezja 22:27 (11:10)

Być może był to klucz do drugiego miejsca w głównej rundzie grupy B, ponieważ gospodarze Niemcy byli wielkimi faworytami do zapewnienia sobie pierwszego miejsca, podczas gdy Libia była największymi przegranymi.

Nic więc dziwnego, że był to jeden z bardziej wyrównanych meczów w rundzie wstępnej. Algieria i Tunezja, dwie drużyny, które dobrze się znały, wymieniały się ciosami przez 60 minut.

Zeszłego lata Algieria pokonała Tunezję w półfinale Mistrzostw Afryki w piłce ręcznej mężczyzn CAHB 2022 z czasem 29:25. Było więc jasne, że mecz będzie bardzo wyrównany i po 30 minutach Algieria prowadziła (11:10).

W całym meczu doszło do pięciu zmian na prowadzeniu, ale Tunezja dobrze poradziła sobie z burzą, a Amine Ben Salem i Yassine Ben Salem błyszczeli, zdobywając 14 bramek między nimi, ponieważ Algieria nie znalazła sposobu na przetrwanie burzy.

Podczas gdy środkowy obrońca Medahi Rabah Rasem nadal zapewniał Algierii, zdobywając siedem bramek, jego drużyna po prostu nie mogła spisać się lepiej, ponieważ mecz zakończył się rozczarowaniem dla wicemistrzów CAHB African Men’s Handball Championship 2022.

Wynik 3:0 Tunezji, który uniemożliwił Algierii zdobycie gola przez cztery minuty i 28 sekund, był kluczowym momentem meczu, tworząc czterobramkową stratę, która okazała się nie do zdobycia, przybliżając Tunezję o krok do celu. Celem jest zamknięcie dużego okrągłego doku w Niemczech/Grecji do 2023 r.

Gracz meczu: Yacine Ben Salem (Tunezja).

Węgry – Argentyna 30:22 (13:12)

Początek drugiej połowy 11:3 wystarczył, by Węgry odniosły pierwsze zwycięstwo na Mistrzostwach Świata Juniorów IHF 2023 po rozczarowującej pierwszej połowie, w której Argentyna pozostała blisko europejskiej potęgi, wyraźnie dążąc do medalu na Niemcy/Grecja 2023 .

Jednak duża liczba strat – tylko osiem w ciągu pierwszych 30 minut – osłabiła pewność siebie Węgier przed bramką, mimo że wielu zawodników zmieniało się w meczu, nie wnosząc żadnego znaczącego wkładu w wynik.

READ  Can4Med zabezpiecza 12 kilogramów wysokiej jakości konopi do dystrybucji w Polsce; Polscy pacjenci doświadczają znacznego niedoboru medycznej marihuany w całym kraju |

Martin Nicolas Young i Santiago Barcelo Garcia byli najlepszymi strzelcami Argentyny w pierwszej połowie, zdobywając po trzy gole, ale głównym problemem południowoamerykańskiej drużyny była rola bramkarzy, a ich dwóch bramkarzy udało się połączyć tylko trzy razy, aż do 45. minuty.

Tak więc, kiedy Węgry w końcu lepiej opanowały grę, stało się jasne, która drużyna miała lepszą przewagę w meczu. Lewy skrzydłowy Bens Krakowski, który właśnie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Węgier, zdominował swoich przeciwników.

Podczas gdy Krakowski strzelił tylko pięć bramek, te bramki padły w tym decydującym biegu 11:3, który sprawił, że Argentyna zatoczyła się i nie miała realnych perspektyw na powrót, zwłaszcza że bramkarz Węgier, Christoph Balasics, zaczął obronić coraz więcej strzałów, w tym kilka kluczowych. – ratuje się szybkimi piłkami i flankami.

Z Palasicsem, niepozornym zawodnikiem meczu, który zakończył dziewięcioma interwencjami obronnymi, co daje skuteczność w obronie na poziomie 37,5%, Węgry ostatecznie przypieczętowały zwycięstwo 30:22, aczkolwiek z zastrzeżeniem, że muszą pochwalić się większą regularnością w całym turnieju, jeśli uderzają w swoje cele. cel.

Gracz meczu: Christoph Balasics (Węgry)

Egipt – Kuba 45:28 (20:14)

Podczas gdy Egipt gra w XIX Mistrzostwach Świata Juniorów mężczyzn, Kuba debiutuje na tym poziomie. A afrykańscy mistrzowie okazali się obezwładnieni nad swoimi karaibskimi rywalami, wygrywając 17 bramkami.

Młodzi „Faraonowie” wcześnie zdominowali mecz, po bramkach Radia Ahmeda i Omara Mohameda wyszli na prowadzenie 5:3. Kubańczycy szybko jednak odpowiedzieli, wyrównując 7:7.

Jednak Egipcjanie ponownie zaczęli dominować. Kubański bramkarz poprawił się po tym, jak Dirona Gerona zastąpił Esniel Negrete, ale nawet to nie przeszkodziło Afrykanom w stałym zwiększaniu przewagi.

Egipt grał dobrze w obronie, często strzelając z szybkich przełamań, a jego lewy skrzydłowy Radi Ahmed strzelał z otwartej gry i strzałów z 7 metrów, dzięki czemu prowadzenie afrykańskiego zespołu sięgnęło sześciu bramek na koniec pierwszej połowy (20:14).

READ  Import skroplonego gazu ziemnego do Polski przewyższa import gazu rosyjskiego

Po drugiej połowie „Faraonowie” nadal atakowali, a ich przewaga osiągnęła dwucyfrową przewagę 27:17. Egipski trener znacznie zmienił drużynę i ostatecznie wszyscy 14 jego zawodników strzelili co najmniej jednego gola, gdy Afrykanie odnieśli ogromne zwycięstwo.

W pierwszym meczu Kuby na tym poziomie niektórzy z ich zawodników spisali się dobrze, bramkarz Negret zanotował 12 asyst, a Maico Vazquez został królem strzelców meczu z 11 bramkami. Jednak Egipt był lepszy jako drużyna – i zasłużenie wygrał.

Gracz meczu: Rady Ahmed (Egipt)