Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Trzecia Obiena w Polsce

Trzecia Obiena w Polsce


ERNEST John Obiena potrzebował zaledwie czterech prób, aby wczoraj (niedzielny wieczór w Europie) ukończyć na trzecim miejscu na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Obeyna, który w lipcu ubiegłego roku na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Eugene w stanie Oregon ustanowił nowy rekord Azji wynoszący 5,94 m, z łatwością przekroczył 5,53 m, przekroczył 5,63 m, a następnie po skoku z 5,73 m zajął trzecie miejsce. Odliczanie po nieudanym pokonaniu 5,83 metra.

Urodzony w USA Norweg Sondri Guttormsin zdobył srebro, pokonując w pierwszej próbie 5,73 m, podczas gdy szwedzki mistrz świata i olimpijski Armand Duplantis znów był w swojej klasie, rządząc sześciometrowym płaskim.

Oprócz zdobywania punktów rankingowych Wanda League, Obiena zarobił także 3500 $ (~194 428 PI) za swoje ostatnie wysiłki.

Wśród zgłoszeń, które posiadacz piłki Benoy pokonał na mityngu nazwanym imieniem zmarłej polskiej kowalskiej Camili Skolmoskiej, złotej medalistki w rzucie młotem kobiet na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r., był srebrny medalista olimpijski z Tokio Chris Nielsen, który ukończył na szóstym miejscu skokiem na 5,53 metra .

Partner treningowy Obijiny, mistrz olimpijski w Rio 2016 w skoku o tyczce mężczyzn, Thiago Braz, miał dzień wolny i nie udało mu się pokonać 5,53 metra.

READ  Holandia i Polska nie wygrywają Billy Jean King Cup w fazie playoff