Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Traderzy obstawiają cenę ropy na poziomie 250 dolarów

Traderzy obstawiają cenę ropy na poziomie 250 dolarów

Jak wynika z danych Bloomberg, handlowcy ropą naftową dokonują dużych zakładów w obliczu niepewności geopolitycznej, a spekulanci kupują kontrakty opcyjne o wartości 3 milionów baryłek.

Chociaż posunięcie to jest w dużej mierze postrzegane jako Zdrowaś Mario, około 3000 partii opcji kupna 250 dolarów na czerwcową ropę naftową ze Stanów Zjednoczonych we wtorek kosztowało zaledwie 1 cent, co Bloomberg porównał do losu na loterię, ponieważ… Mało prawdopodobne wydarzenie, które faktycznie zapłacić. Poza. Ale z pewnością dobrze by się to opłaciło, jeśli w ogóle zostałoby zapłacone.

Według Bloomberga transakcje te zostały powiązane z opcjami sprzedaży o wartości 25 dolarów.

Bycze opcje na ropę naftową wzrosły do ​​rekordowych poziomów, a premie za kupno osiągnęły najwyższy poziom od października w związku z utrzymującymi się napięciami geopolitycznymi między Izraelem a Iranem.

Benchmarkowa ropa Brent jest obecnie notowana na poziomie blisko 90 dolarów za baryłkę, a cena WTI przekracza 85 dolarów. Ostatni raz cena ropy Brent wynosiła około 90 dolarów za baryłkę w październiku ubiegłego roku.

Ceny ropy spadły we wtorek po tym, jak wiceprezes Rezerwy Federalnej Philip Jefferson stwierdził, że amerykański bank centralny jest gotowy utrzymać restrykcyjną politykę pieniężną, jeśli inflacja nie spowolni tak bardzo, jak oczekiwano. Rozwój gospodarczy nie wystarczył, aby znacząco obniżyć ceny ropy, ale wystarczył, aby zrównoważyć to, co oznaczałoby wzrost po tym, jak administracja Bidena oświadczyła, że ​​nałoży dodatkowe sankcje na Iran w związku z jego atakiem na Izrael, a dodatkowym elementem były napięcia geopolityczne kryzysu. Strach przed podażą na rynkach ropy.

Rynki ropy naftowej czekają obecnie na reakcję Izraela na irański atak, aby zdecydować o wysokości premii za ryzyko związanej z ropą naftową.

Napisane przez Juliana Geigera dla Oilprice.com

Więcej najlepszych lektur z Oilprice.com: