Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Odważne przeprojektowanie nowego Nissana Qashqai 2024

Odważne przeprojektowanie nowego Nissana Qashqai 2024

Nissan Qashqai otrzymał nowy, odważny wygląd, który upodabnia go do samochodu elektrycznego Ariya, zwiększając jego wydajność i zapewniając mu pozycję jednego z najpopularniejszych samochodów w Europie.

Rodzinny crossover, który był najlepiej sprzedającym się pojazdem w Wielkiej Brytanii w 2022 r. i wicemistrzem w 2023 r., został przeprojektowany, nadając mu ostrzejsze linie i nową, agresywną twarz inspirowaną japońskimi hełmami samurajskimi.

Reflektory i światła do jazdy dziennej są podzielone na trzy odrębne elementy, przy czym ten ostatni reprezentuje rogi nad nowymi projektorami typu „oko”.

Ma znacznie większą powierzchnię siatki wykończoną czarnym chromem i satynowym srebrem, co ma nawiązywać do kolczugi noszonej przez starożytnych japońskich żołnierzy.

Tymczasem z tyłu zastosowano nowy zestaw przezroczystych świateł LED, zaprojektowanych tak, aby pasowały do ​​tych z przodu. Dolny zderzak również został przeprojektowany, aby nadać mu bardziej sportowy wygląd.

Dokument techniczny dotyczący aktualizacji ujawnił, że celem Nissana jest poprawa wydajności i ciągłe doskonalenie. Zwiększono na przykład grubość okien, a nowy wygląd ma dodatkowo redukować szum wiatru przy dużej prędkości.

Qashqai pozostaje wyłącznie zelektryfikowany i oferuje wybór pomiędzy benzyną typu „mild hybrid” o mocy 138 KM i 148 KM, a także pełną hybrydą E-Power o mocy 187 KM.

Wewnątrz komputery z interfejsem cyfrowym Qashqai zostały znacząco unowocześnione, aby poprawić jakość grafiki i skrócić czas przetwarzania.

READ  prognoza ceny dogwifahat: Czy na kartach WIF nadal jest 5 dolarów?