Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

WYŁĄCZNIE: Studenci, których podstawowe stanowiska zostały anulowane, należą do osób dotkniętych błędem Kaplana SQE

WYŁĄCZNIE: Studenci, których podstawowe stanowiska zostały anulowane, należą do osób dotkniętych błędem Kaplana SQE

Powiedziano im, że nie zaliczyli egzaminu SQE1, choć w rzeczywistości go zaliczyli


Studenci, których umowy szkoleniowe zostały anulowane, należą do tych, którzy zostali narażeni na błędną identyfikację Kaplana SQE1, Prawny policzek może wyłącznie ujawnić.

Wczoraj informowaliśmy, że 175 uczniów, którym początkowo powiedziano, że nie zaliczyli egzaminu z funkcjonalnej wiedzy prawniczej 1 i/lub funkcjonalnej wiedzy prawniczej 2 (obie części egzaminu SQE1), zdało już te egzaminy.

Zarówno Kaplan, jak i Urząd Regulacji Radców Prawnych (SRA) przeprosili za nietypowy błąd, przypisując go błędowi zaokrągleń w obliczaniu ocen końcowych.

Ale skutki mogą dopiero się zacząć. Z dnia na dzień okazało się, że niektórzy studenci, którym w zeszłym miesiącu rozwiązano umowy szkoleniowe po tym, jak powiedziano im, że nie zaliczyli egzaminu SQE1, w rzeczywistości zdali egzamin.

Centrum SQE: Twoje najlepsze źródło informacji na temat SQE

Teraz ich firmy desperacko próbują dowiedzieć się, co zrobić. Z oczywistych powodów Prawny policzek Ani studenci, ani zaangażowane firmy nie zostały wymienione. Rozumiemy, że zespoły rekrutacyjne absolwentów są zajęte oceną różnych opcji.

Opublikuj na LinkedInKomisja ds. Szkoleń Towarzystwa Prawniczego City of London wezwała „każdego pracodawcę zatrudniającego kandydatów, których dotyczy problem, aby bardzo dokładnie rozważył tę sprawę”. Kontynuowali:

„Oczekujemy, że będzie to obejmować proaktywne i przyspieszone rozważenie przywrócenia statusu zatrudnienia dotkniętych kandydatów, w tym tych, których zatrudnienie zostało rozwiązane i/lub których oferty/umowy szkoleniowe zostały anulowane” – czytamy w oświadczeniu. „Komisja chętnie spotka się z pracodawcami, aby omówić tę kwestię, którą chętnie wspieramy”.

READ  Aldi daje brytyjskim magazynom drugą podwyżkę w ciągu roku | ALDI