Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Tory MP planuje ustawę pozbawiającą Harry’ego i Meghan tytułów królewskich | Książę Harry

Konserwatywny poseł powiedział, że planuje wprowadzić przepisy mające na celu pozbawienie księcia i księżnej Sussex tytułów królewskich. Bob Seely powiedział PA News Agency, że na początku przyszłego roku może zaproponować krótką prywatną ustawę członkowską, aby zmienić ustawę o pozbawieniu tytułu z 1917 r.

Jeśli zostanie przyjęta, posłowie będą głosować nad rezolucją, która mogłaby dać Tajnej Radzie uprawnienia do obniżenia królewskiego statusu Harry’ego i Meghan.

– Jest kwestia polityczna – powiedział. „Oprócz rozbicia rodziny i przekucia swojej nędzy w pieniądze na konsumpcję publiczną, atakuje także niektóre ważne instytucje tego kraju”.

Jednak projekty ustaw przedstawiane przez posłów bez poparcia rządu rzadko zapewniają głosy potrzebne do przejścia przez parlament.

Seeley planuje wprowadzić poprawkę do prawa, która pozbawiła tytułów królewskich tych, którzy wspierali Niemcy w I wojnie światowej, na początku 2023 roku. Konserwatywny poseł zapytał, dlaczego Harry nadal używałby tytułów podczas ustanawiania monarchii i swojej rodziny.

Zrozumiałe, że rozważał swój rachunek członkowski jeszcze przed niedawnymi kontrowersjami wokół filmu dokumentalnego pary na Netflix.

Poseł Partii Pracy Rachel Meskel ma już ustawę przechodzącą przez parlament, która dałaby królowi nowe uprawnienia do usuwania tytułów lub komisji parlamentarnej do decydowania, czy tytuł powinien zostać cofnięty. Wcześniej powiedziała, że ​​jej wyborcy dali jej jasno do zrozumienia, że ​​chcą usunięcia tytułu księcia Yorku.

Tymczasem sekretarz ds. zatrudnienia, Guy Obermann, podczas tury pytań BBC wezwał wszystkich do bojkotu Netflixa.

„Nie sądzę, aby miało to istotny wpływ na rodzinę królewską. Na pewno bym tego nie oglądał. Namawiałbym wszystkich do bojkotu Netflix i upewnienia się, że naprawdę skupiamy się na rzeczach, które mają znaczenie”.

W serii, która ukazała się w czwartek, książę i księżna Oskarżyła media o „niszczenie” ich. Zanim opuścili Wielką Brytanię, powiedzieli, że rodzina królewska nie zrozumiała, że ​​przyszła narzeczona Harry’ego wymaga ochrony.

READ  Królowa Danii Małgorzata II szokuje rodzinę, pozbawiając czworo wnuków królewskich tytułów