Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To już oficjalne: El Niño w końcu trwa |  Monitorowanie pogody

To już oficjalne: El Niño w końcu trwa | Monitorowanie pogody

Biuro Meteorologii (BoM) – australijski organ ds. klimatu – twierdzi, że El Niño oficjalnie istnieje.

Ogłosili to jakiś czas temu w specjalnej aktualizacji, opublikowanej zaledwie tydzień po ostatniej aktualizacji (aktualizacje sterowników klimatycznych są zwykle co dwa tygodnie).

Aktualizacja o 17:00 czasu nowozelandzkiego i 15:00 czasu Sydney.

W ostatnich tygodniach pogoda uległa poprawie w związku z El Niño
Ponad rok temu prognostycy w mediach po raz pierwszy publicznie zajęli się tematem El Niño, twierdząc, że najprawdopodobniej nadejdzie zimą lub wczesną wiosną 2023 r. Chociaż atmosfera potrzebuje więcej czasu niż zwykle, aby połączyć się ze zmianami powierzchni morza temperatury, jednak w ostatnich tygodniach w Nowej Zelandii i Australii warunki pogodowe bardziej przypominały El Niño.

Australia odnotowała znaczny wzrost wysokiego ciśnienia, wczesne nastanie gorących dni (w głębi lądu temperatura już sięgała 40°C) oraz zmniejszenie deszczowej pogody na wszystkich obrzeżach wybrzeża z wyjątkiem zachodniej Tasmanii i bardzo południowych części Australii Zachodniej. Szczególnie wietrznie było także w Wiktorii i na Tasmanii, co spowodowało, że w tym tygodniu temperatura w Sydney sięgała od połowy do późnych 30 stopni Celsjusza.

W Nowej Zelandii zaobserwowaliśmy wzrost liczby typowych wiosennych wiatrów zachodnich, które rozprzestrzeniają się z Australii, ale El Niño zaciska pętlę na tych wiatrach, czyniąc je silniejszymi niż zwykle i cieplejszymi niż zwykle. Widzieliśmy to w tym tygodniu przy niewiarygodnych huraganowych wiatrach w dolnej części wschodniej części Wyspy Północnej w niedzielę wieczorem oraz cieplejszych zachodnich wiatrach dzisiaj i w środę, które spowodowały, że temperatura we wschodniej Nowej Zelandii osiągnęła średni lub wysoki poziom 20 stopni Celsjusza.

Od Australii po Nową Zelandię tworzy się również bardziej suchy wzór. Co zaskakujące, ludzie najbardziej dotknięci powodziami na wschodzie tego roku jako pierwsi odczuwają suszę. W Hawke’s Bay pojawia się zjawisko suszy, co już niepokoi niektórych hodowców i hodowców, dlatego wiosenne deszcze nadchodzące w ten weekend będą bardzo mile widziane.

Warunki El Niño będą się rozwijać i rozszerzać przez resztę 2023 r. Oznacza to, że lato i rok 2024 rozpoczną się w szczytowym momencie El Niño. Może minąć dopiero później, jesienią lub nawet zimą 2024 r. Zrozumienie tego może pomóc wyjaśnić, dlaczego prognostycy mówią o tym rozwoju od tak długiego czasu (już od roku). To bardzo duży czynnik wpływający na nasze warunki pogodowe w nadchodzących porach roku i to tak, jakby zawracanie dużego statku… wymaga czasu. Nowa Zelandia to bardzo mały fragment układanki El Niño rozprzestrzeniającej się po całym Pacyfiku.

READ  Michael Wood otwiera drzwi do opóźniania projektów drogowych po „czerwonym” ostrzeżeniu o przekroczeniu budżetu

Urzędnik Oświadczenia firmy BoomWydany o 17:00 NZT, 15:00 AEST – 19 listopada 2023 r.

  • Trwa dodatnie El Niño i IOD.
  • Potwierdzenie El Niño zwiększa prawdopodobieństwo, że wydarzenie będzie trwało przez całe lato.
  • Wskaźniki oceaniczne wskazują na silny stan El Niño. Temperatury powierzchni morza w środkowym i wschodnim Pacyfiku w dalszym ciągu przekraczają progi El Niño. Modele sugerują, że dalsze ocieplenie jest prawdopodobne na środkowym i wschodnim Pacyfiku.
  • Wielkoskalowe wzorce ciśnienia nad tropikalnym Pacyfikiem odzwierciedlają El Niño z 90-dniowym indeksem oscylacji południowej (SOI) wynoszącym -7,7. Niedawna siła pasatów była ogólnie zbliżona do średniej, ale po raz pierwszy od stycznia 2020 r. była nieco słabsza niż średnia na tropikalnym Pacyfiku w sierpniu 2023 r.
  • Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dowody na to, że atmosfera reaguje na zmiany temperatury powierzchni morza w tropikalnym Pacyfiku i zaczyna zachodzić sprzężenie ocean-atmosfera.
  • Ta koniunkcja jest cechą El Niño i jest tym, co wzmacnia i podtrzymuje wydarzenie przez długi czas.
  • Modele klimatyczne wskazują, że El Niño będzie się utrzymywać co najmniej do końca lutego.
  • Pełne oświadczenie BoM tutaj.

Letnie lęki
El Niño i wiosna mają podobny charakter, co oznacza, że ​​wieje dużo porywistych wiatrów zachodnich. Gdy nadchodzi lato, wiosenne wiatry zachodnie zwykle ucichną… a zeszłego lata mieliśmy dużo wiatrów wschodnich i tropikalnych. Jednak tego lata mogą pojawić się sporadyczne wiatry zachodnie, które pomogą spalić wschodnią i śródlądową część Nowej Zelandii. Wyższe ciśnienie może również prowadzić do spokojnych okresów, ale dłuższych okresów suszy. Oczekuje się, że więcej powietrza napłynie z centralnych pustynnych części Australii, gdzie jest bardzo gorąco. Jeśli poza tą częścią Australii sprawdzi się pogoda w środku lata i na wschodzie Nowej Zelandii, w odpowiednich warunkach temperatura we wschodnich częściach Nowej Zelandii może wzrosnąć do ponad 40°C.

READ  Winston Peters odpowiada Helen Clark na temat zmian w polityce zagranicznej

Prognozy rządowi
Tutaj, w Nowej Zelandii Rządowa agencja handlowa NIWA – Którzy nie odpowiadają na pytania klimatyczne Monitorowanie pogody Pyta ich – oni także niedawno powiedzieli nowozelandzkim mediom, że spodziewają się oficjalnego ogłoszenia El Niño już wkrótce. Zarówno prognostycy klimatyczni rządu Nowej Zelandii, jak i Australii (NIWA i BoM) przez cały rok przekazywali podobne komunikaty na temat El Niño, co zawsze jest zachęcające dla tych, którzy próbują zabezpieczyć rzeczy. Pomaga to zapewnić społeczeństwu większą pewność w zakresie obserwacji różnych prognostów klimatycznych różnych rządów światowych w terenie. Ta sama strona. Jednakże niedawna działalność komercyjna NIWA skłoniła rząd Nowej Zelandii do niedawnego ogłoszenia Kolejny formalny przegląd oczekiwań podatników w Nowej Zelandii. Mamy nadzieję, że niniejszy przegląd uwydatni, w jaki sposób NIWA nie powinna kontrolować dostępu do danych klimatycznych finansowanych z podatków, i mamy nadzieję, że przegląd wykaże, że rząd Nowej Zelandii postępuje zgodnie z innymi niedawnymi krajami, takimi jak Australia, Kanada, Wielka Brytania, Japonia i USA którzy w pełni wykorzystują ważne otwarte dane.Ogólne.

Szukasz srebrnych podszewek
Wzorzec pogodowy El Niño w większości już się uformował, więc to ogłoszenie w zasadzie oficjalnie stwierdza, że ​​pojawiający się bardziej suchy i cieplejszy/gorętszy wzór pogodowy stanie się nową normą. Jednak położenie Nowej Zelandii na lądzie – podobnie jak Tasmania – oznacza, że ​​deszcze będą nadal padać na zachodnim wybrzeżu i w południowej części kraju, a od czasu do czasu prawdopodobnie dotrą do innych części Nowej Zelandii z powodu burz na Oceanie Południowym, a czasami depresji na południu. Ocean. Morze Tasmana pomiędzy obszarami wysokiego ciśnienia (Podobnie jak w najbliższy weekend).

Spróbujemy poszukać pozytywów w związku z deszczem i mamy ich trochę w tym tygodniu. W środę w naszym codziennym filmie pogodowym pojawi się aktualizacja „mini-ClimateWatch”, w której przyjrzymy się najnowszym opadom na resztę września, resztę wiosny i początek lata.

READ  Umiera królowa Elżbieta: król Karol podobno poprosił księcia Harry'ego, aby nie zabierał Meghan do zamku Balmoral

Naszym zadaniem jest być jak najbardziej szczerym w stosunku do tego, co widzimy, próbując znaleźć potencjalnych zaklinaczy deszczu dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują, ale także dzielić się z wami szansą, że ten deszcz nie przyniesie ulgi. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci podzielić się z Tobą ciężarem i połączyć ludzi z jednego obszaru do drugiego, ponieważ w nadchodzących miesiącach niektóre obszary wyschną, podczas gdy w innych nadal będzie padać deszcz lub pasza. Uczciwość może czasami być trudna, ale mamy nadzieję, że dzięki naszemu podejściu dostrzeżesz pojawiające się potencjalne wzorce, które pomogą Ci podjąć decyzje i zyskać pewność, jeśli Twoja praca lub styl życia zależy od codziennej pogody.

Każde El Niño jest wyjątkowe, ale mają podobne cechy. WeatherWatch.co.nz I RuralWeather.co.nz Naszym celem jest przedstawienie więcej szczegółów w nadchodzących tygodniach, w miarę rozwoju tego nowego wzoru i skupienia się na obszarach, które zaczynają szybciej wysychać. W tym celu opieramy się również na Twoich komentarzach tutaj i na naszych stronach w mediach społecznościowych. Pomóż nam informować Cię na bieżąco o warunkach, w jakich się znajdujesz — czytamy wszystkie opinie, które otrzymujemy na naszych platformach cyfrowych, co pomaga nam nakreślić obraz wykraczający poza dane pogodowe dotyczące obszarów najbardziej narażonych na poważną suszę. Przekaż także tę informację mediom głównego nurtu i agencjom rządowym interesu publicznego, np MetService Aby pomóc społeczeństwu lepiej zrozumieć, co dzieje się w całym kraju.

Wpadnijcie w środę PogodaWatchTV Do naszej kolejnej aktualizacji wideo!

  • WeatherWatch.co.nz / RuralWeather.co.nz