Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Thinka wprowadza pierwszy na świecie hub Z-Wave dla HomeKit

Thinka we wtorek zdjął okładki z pierwszego huba Z-Wave za HomeKit, zapewniając obsługę ponad 3300 nowych akcesoriów dla platformy inteligentnego domu Apple.

Nowy Thinka Z-Wave z certyfikatem Apple to prosty hub, który po raz pierwszy umożliwia wielu akcesoriom Z-Wave współpracę z HomeKit. Obejmuje to inteligentne przełączniki, termostaty, ściemniacze, dzwonki do drzwi, głośniki, rolety, wentylatory, ściemniacze i różne czujniki od ponad 600 różnych marek.

„90% akcesoriów HomeKit jest opartych na Wi-Fi lub Bluetooth, które w przeciwieństwie do protokołu Z-wave nie są zoptymalizowane pod kątem automatyki domowej” – powiedział Michael Franken, założyciel i dyrektor generalny Thinka. „Z-Wave oferuje pełną gamę ponad 3000 inteligentnych produktów domowych, więc otwierając Z-Wave na HomeKit, Thinka łączy to, co najlepsze z obu światów”.

Thinka Z-Wave Hub dla HomeKit

W przeciwieństwie do Wi-Fi i Bluetooth, Z-Wave został zaprojektowany do inteligentnej automatyki domowej i istnieje znacznie dłużej niż pojawiający się standard Thread. Jest zoptymalizowany pod kątem zasięgu i niezwykle energooszczędny. Thinka reklamuje Z-Wave jako protokół z największym portfolio produktów, a te urządzenia będą teraz współpracować z HomeKit.

Przed hubem Z-Wave pierwszym produktem Thinka był hub KNX, który współpracował z HomeKit.

Firma z siedzibą w Amsterdamie wprowadza Thinka Z-Wave w Europie za 429 euro przed przyjazdem do USA w przyszłym roku.

READ  Sztuczka Apple, aby nigdy więcej nie stracić drogiego Maca Pro