Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Technologia rzeczywistości wirtualnej może wzmocnić efekty tradycyjnej rehabilitacji w stwardnieniu rozsianym Nowości

W niedawnym artykule naukowcy z Fundacji Kesslera opowiadają się za włączeniem technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) do badań rehabilitacji poznawczej w stwardnieniu rozsianym (MS). Zaprezentowali ramy koncepcyjne wspierające rzeczywistość wirtualną jako dodatek do tradycyjnej rehabilitacji poznawczej i treningu wysiłkowego dla SM, argumentując, że rzeczywistość wirtualna może wzmocnić efekty tradycyjnych terapii rehabilitacyjnych poprzez zwiększenie bodźców sensorycznych i wzmocnienie integracji i przetwarzania multisensorycznego.

Badacze stwardnienia rozsianego i badacze ćwiczeń Carly L. Opublikowany otwarty dostęp 3 kwietnia 2022 r. przez Neurosky W ramach szczególnego problemu zaburzeń poznawczych i dysfunkcji neuropsychiatrycznych w stwardnieniu rozsianym.

Obecne terapie farmakologiczne SM nie są skuteczne w przypadku upośledzenia funkcji poznawczych, co jest powszechnym odkryciem SM, które wpływa na codzienne życie wielu osób. Ten brak skuteczności podkreśla potrzebę rozważenia innych podejść do radzenia sobie z tymi wyniszczającymi deficytami poznawczymi.

Według Briana Sandroffa, starszego naukowca w Centrum Neuropsychologii, włączenie technologii rzeczywistości wirtualnej do badań nad rehabilitacją i opieką nad SM może nie tylko poprawić funkcje poznawcze, ale także ułatwić przeniesienie tych korzyści poznawczych na poprawę codziennego funkcjonowania. i Neuroscience Research w Fundacji Kesslera. „Korzystając z wirtualnej rzeczywistości, możemy znacznie zwiększyć interakcję i objętość bodźców sensorycznych” – przewiduje. „Promując integrację i przetwarzanie multisensoryczne, rzeczywistość wirtualna może wzmocnić efekty dwóch najbardziej obiecujących terapii niefarmakologicznych – rehabilitacji poznawczej i ćwiczeń”.

Wirtualne środowiska są elastyczne i zróżnicowane, co pozwala badaczom kontrolować zakres i ewolucję wyzwań poznawczych, z potencjałem większych adaptacji i silniejszych efektów interwencji. Rzeczywistość wirtualna pozwala również na włączenie strategii rehabilitacji poznawczej do sesji treningowych, co może wspierać bardziej bezpośrednie podejście do poprawy określonych obszarów poznawczych za pomocą zaleceń ćwiczeń. Zastosowanie VR w badaniach nad udarem wykazało większą poprawę wyników motorycznych niż konwencjonalne leczenie, a także większą aktywację neuronalną w dotkniętym obszarze mózgu, co sugeruje, że większe przyrosty mogą utrzymywać się z czasem.

READ  Fermentowana żywność pomaga w walce z depresją i stanami lękowymi • Earth.com

Dr Sandroff w dużej mierze podkreśla konceptualne zalety korzystania z wirtualnej rzeczywistości w leczeniu dysfunkcji poznawczych u osób z SM. „Potrzebne są dalsze badania kliniczne, aby zbadać skuteczność łączenia wirtualnej rzeczywistości z rehabilitacją poznawczą i/lub treningiem fizycznym oraz wpływ, jaki ma to na codzienne funkcjonowanie osób z SM” – podsumował dr Sandroff. „Ramy koncepcyjne, które definiujemy, obejmują przykłady sposobów, w jakie wciągającą i interaktywną rzeczywistość wirtualną można zintegrować z badaniami klinicznymi SM, które będą stanowić podstawę większych randomizowanych badań klinicznych”.

Źródło historii:

Materiały Wstęp do Fundacja Kesslera. Uwaga: Treść można modyfikować zgodnie ze stylem i długością.