Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Taylor Swift dołącza do najbogatszych ludzi świata na liście miliarderów

Taylor Swift dołącza do najbogatszych ludzi świata na liście miliarderów

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Według nowej listy najbogatszych ludzi na świecie Taylor Swift dołączyła do Elona Muska.

Wprowadź amerykańską gwiazdę popu Lista światowych miliarderów magazynu Forbes zadebiutował za 1,1 miliarda dolarów (877 milionów funtów), wraz z Samem Altmanem, twórcą chatbota ChatGPT opartego na sztucznej inteligencji, za 1 miliard dolarów (800 milionów funtów).

Francuski gigant dóbr luksusowych LVMH Bernard Arnault i jego rodzina znaleźli się na szczycie listy z majątkiem szacowanym na 233 miliardy dolarów (185 miliardów funtów).

Według „Forbesa” w 2024 roku na świecie będzie rekordowa liczba 2781 miliarderów.

To o 141 więcej niż w zeszłym roku i o 26 więcej niż poprzedni rekord ustanowiony w 2021 r. Forbes dodał, że elity są bogatsze niż kiedykolwiek wcześniej – a ich łączny majątek wynosi 14,2 biliona dolarów (11,3 biliona funtów).

Piosenkarka i autorka tekstów Swift znalazła się na liście bogatych po osiągnięciu statusu megagwiazdy. Skradła show na tegorocznej gali rozdania nagród Grammy, stając się pierwszą artystką, która czterokrotnie zdobyła tytuł Albumu Roku.

Jej album z 1989 roku (Taylor's Version) był także najlepiej sprzedającym się winylem ubiegłego roku.

Sukces Swifta nie ogranicza się tylko do świata muzyki. Już samo pojawienie się na meczach NFL, aby obejrzeć swojego chłopaka Travisa Kelce’a, przypisuje się podniesieniu liczby widzów NFL.

Jeśli chodzi o 10 najbogatszych ludzi na świecie, ośmiu z nich pochodziło ze Stanów Zjednoczonych, z czego sześciu dorobiło się w branżach technologicznych.

Po Francuzie Arnault i jego rodzinie na drugim miejscu znajduje się Musk, właściciel Tesli i X, dawniej Twittera, z majątkiem netto szacowanym na 195 miliardów dolarów (155 miliardów funtów).

Majątek Muska wzrósł o 8% w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale spadł w porównaniu z jego majątkiem netto z listopada 2021 r., kiedy stał się pierwszą osobą w historii wartą 300 miliardów dolarów (239 miliardów funtów).

Na liście Forbesa znajdują się także legenda koszykówki Magic Johnson z fortuną 1,2 miliarda dolarów (950 milionów funtów) oraz producent telewizyjny Dick Wolf, twórca US Law & Order i Chicago PD, który również ma majątek 1,2 miliarda dolarów.

Chase Peterson-Whithorn, starszy redaktor ds. bogactwa w Forbes, powiedziała, że ​​to był „niesamowity” rok dla najbogatszych ludzi na świecie.

„Rekord 14 Miliarderzy Mają 12-cyfrowy majątek. „Nawet w czasach niepewności finansowej dla wielu osób bogaci nadal prosperują” – dodał.

Forbes podał, że klasa miliarderów w 2024 r. jest o 255% bogatsza niż dziesięć lat temu, a ich całkowity majątek wynosi obecnie 2 biliony dolarów, co oznacza, że ​​zaledwie 0,5% z 2781 miliarderów na świecie posiada 14% całkowitego majątku miliarderów.

Pod względem geograficznym w Stanach Zjednoczonych wciąż jest więcej miliarderów niż w jakimkolwiek innym kraju – na liście znajduje się ich 813. Na drugim miejscu pozostają Chiny, a za nimi Indie.

W Wielkiej Brytanii najbogatszą osobą jest menadżer funduszy hedgingowych Michael Platt, a za nim plasują się współwłaściciel Manchesteru United Sir Jim Ratcliffe i wynalazca Sir James Dyson.

Forbes podał, że na liście znalazło się 189 osób, w tym 129 z Chin kontynentalnych, gdzie słabe wydatki konsumenckie i załamanie na rynku nieruchomości doprowadziły do ​​wykreślenia miliardów z portfeli inwestycyjnych.

Zginęło kolejnych 32 miliarderów, w tym egipski biznesmen Mohamed Al-Fayed, były premier Włoch Silvio Berlusconi, były prezydent Chile Sebastian Piñera i piosenkarz z Margaritaville Jimmy Buffett.