Tactix zszokował Mystics, aby podtrzymać nadzieje na play-off Premier League, gdy Pulse pokonał Steele

Te Paea Selby-Rickit awansował do 20 z 22, aby pomóc Tactixowi w niespodziewanym zwycięstwie nad Mystics.

Kai Schwerer / Getty Images

W Trusts Arena w Auckland:

mistycy 49 (Monica Falkner 18/20, Velda Foy 28/35, Grace Namana 3/4) taktyka 54 (Ellie Bird 34/35, T. Paya Selby Reckitt 20/22) 1 P: 13-13, HT: 25-27, 3 x: 37-42.

W ILT Southland:

49 (George Fisher 39/41, Georgia Heffernan 10/20, Keanna Bellacio 0/1) 59 (Alia Dunn 44/45, Tiana Mituaro 14/16, Amelia Walmsley 1/1). 1 P: 10-14, HT: 24-30, 3 x: 37-46.

Tactix wywołał jedną z największych niespodzianek w sezonie Premier League ANZ, pokonując w sobotę Mystics 54-49 na Trusts Arena w Auckland.

To był trzeci raz, kiedy te dwie drużyny zmierzyły się ze sobą w tym sezonie, a Mystics wygodnie wygrywali poprzednie spotkania.

W kolejnym spotkaniu w Premier League w sobotę, Central Pulse pokonał Southern Steel 59-49 na Invercargill na tle gwiezdnego pokazu strzeleckiego.

Alia Dunn chybiła tylko jednego ze swoich 45 celnych strzałów, podczas gdy Tiana Mituaro dodała swój 14 z 16 ataków, aby pomóc Pulse zmniejszyć przewagę na szczycie tabeli Mystics.

George Fisher był również bardzo celny dla gospodarzy, strzelając 39 z 41 swoich prób, ale goście wyszli na wczesne prowadzenie i rzadko wyglądali, jakby odzyskali pewność siebie i wysłał Shannon Saunders z boiska pod koniec ostatniej kwarty na drugi faul . .

Mystics przegrali tylko trzy z 12 meczów, które rozegrali w tym przerobionym meczu, podczas gdy Tactix wygrał tylko cztery z 11, ale te rekordy były bez znaczenia, ponieważ trener Tactix Marian Delaney-Hosek odniósł wspaniałe zwycięstwo dla swojego zespołu, aby zwiększyć swoje szanse na wygrywając. zdobądź tytuł. .

READ  NZ Rugby przyznaje, że niesamowite irlandzkie wsparcie nie powinno wrócić na boisko

Grace Nweke, grająca gwiazda mistyków, doznała kontuzji kostki, co powinno dać Tactix większą niż zwykle nadzieję na pokonanie zespołu, który jest na szczycie tabeli.

Te nadzieje poszybowałyby w górę, gdy Tactix wskoczył na wczesne prowadzenie 4:1.

Ale Mystics w końcu weszli w swoje miejsce na obu końcach boiska i prowadzili 13-10 przed końcem okresu otwarcia, chociaż dwa gole Ellie Bird w końcówce i gol Te Paea Selby-Rickit przypieczętowały wynik na 13-13. w pierwszej połowie.

Maddy Gordon z Central Pulse chce zatrzymać przepustkę do Georgia Heffernan z Southern Steel.

Robin Eddy/Personel

Nie mając możliwości wykorzystania fizycznych cech Noike, mistycy przyjęli inną taktykę ataku, używając szybkich podań i szybkiej pracy nóg, aby stworzyć przestrzeń, zamiast rzucania wysokimi piłkami.

Jednak czasami brakowało komunikacji, a gdy Tactix Kimiora Poi wyśrodkował, goście w pierwszej połowie mieli przewagę 27-25 i utrzymali pięciopunktową przewagę w ostatniej kwarcie.

Wydawało się, że The Mystics nigdy nie odrobili straty w ostatnich 15 minutach, a Ellie Bird, która strzeliła 33 gole z 34 prób w sumie, utrzymała tablicę wyników na Tactix, choć nie na tyle, by ukraść ich przeciwnikom punkt bonusowy.

Zwycięstwo na wyjeździe z Pulse sprawiło, że Mystics zremisowali o sześć punktów z grą w ręku i chcą zmierzyć się z Tactix w Wellington w poniedziałek wieczorem, podczas gdy presja rośnie na Steel, ponieważ pozostaje ona sześć punktów za gwiazdami na czwartym miejscu. miejsce.

Nie ma nic, co mogłoby pocieszyć Mistyków, którzy grają ponownie w niedzielę, gdy wybierają się na krótką wycieczkę do Pulman Arena, aby zmierzyć się z gwiazdami.