Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szczegóły: „Niedogotowany” potencjał Afryki dla handlu w Nowej Zelandii

The Detail to codzienny podcast z wiadomościami produkowany dla RNZ za pomocą redakcja Jest publikowany na Rzeczach za zgodą. Kliknij ten link Aby zasubskrybować podcast.

ten Najnowsze napięcia między Nową Zelandią a Chinami Ponowili nacisk na znalezienie większej liczby partnerów handlowych, ale niewiele osób mówi o nowym bloku handlowym składającym się z 1,2 miliarda ludzi i rosnącej klasie średniej.

„Afryka to kontynent z ogromnymi możliwościami i potencjałem, który nie został jeszcze dobrze ugotowany” – mówi Esther Jay Meaken, która zajmuje się handlem i strategią dla Stowarzyszenia Przemysłu Mięsnego.

Sam przemysł eksportuje produkty o wartości 34 milionów dolarów do krajów afrykańskich, co stanowi niewielki ułamek całkowitego eksportu wynoszącego 9,2 miliarda dolarów.

Czytaj więcej:
* Chiny ingerują w wewnętrzne sprawy Nowej Zelandii – co z tym zrobimy?
* Chiny wzywają urzędników Nowej Zelandii do spotkania się na temat mentalności „zimnej wojny”
* Naukowiec twierdzi, że firmy powinny współpracować z Chinami, a nie wycofywać się
* Wielka Brytania i Nowa Zelandia nadal potrzebują siebie nawzajem, ale na nowe sposoby
* Wsparcie Chin dla krajów afrykańskich w wysokości 60 miliardów dolarów, a nie „kolonizacja zadłużenia”
* Eksporterzy twierdzą, że umowa o wolnym handlu Wspólnoty Narodów jest „bardzo ambitna”

Guy-Meakin zwraca uwagę na wyzwania związane z eksportem do Afryki oraz na fakt, że Nowa Zelandia nie ma od dawna tradycyjnych relacji handlowych z regionem.

„Eksportowanie do tej części świata jest znacznie trudniejsze i jest wiele powodów”, mówi.

“W wielu z tych krajów istnieje szereg trudnych wymagań importowych. Problemy te wymagają dużo czasu i zasobów do rozwiązania i jak dotąd utrudniały handel z Afryką”.

Nowa Zelandia wyeksportowała w zeszłym roku do Afryki towary o wartości 1,5 miliarda dolarów i importowała z kontynentu 236 milionów dolarów, w tym fosforany, samochody i kakao.  (obraz pliku)

będzie gonić

Nowa Zelandia wyeksportowała w zeszłym roku do Afryki towary o wartości 1,5 miliarda dolarów i importowała z kontynentu 236 milionów dolarów, w tym fosforany, samochody i kakao. (obraz pliku)

Problemy obejmują różne certyfikacje dla różnych krajów, uznanie i certyfikację halal, bioasekurację i wymagania zdrowotne.

„Każdy kraj jest bardzo inny pod względem kultury, kuchni, demografii i bogactwa”.

Ale nowe panafrykańskie porozumienie handlowe czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Afrykańska Kontynentalna Strefa Wolnego Handlu wśród 54 z 55 krajów Afryki weszła w życie w styczniu tego roku. Jest to największa strefa wolnego handlu na świecie pod względem uczestniczących krajów od czasu powstania Światowej Organizacji Handlu.

Celem jest stworzenie jednolitego rynku, podobnego do Unii Europejskiej, początkowo usuwającego cła z 90% towarów i umożliwiającego przepływ osób, kapitału i inwestycji przez granice.

Kenijski Kiwi Abdul-Mahmoud mówi, że nadszedł właściwy czas, aby Nowa Zelandia wyruszyła do Afryki. Mieszka tu od ośmiu lat i kończy studia prawnicze na AUT.

Pomógł założyć Nowozelandzką Afrykańską Radę Biznesu po wielu latach pracy samotnie, pukając do drzwi firm i agencji rządowych, próbując zdobyć wsparcie dla handlu.

Mahmoud mówi szczegóły Nowa Zelandia i Afryka mają ze sobą więcej wspólnego, niż się ludziom wydaje.

Mówi: „Afryka ma wyzwania, jest niezaprzeczalna… ale niektóre firmy (tutaj) stanowią rozwiązanie tych wyzwań. Na przykład Afryka ma chroniczny problem głodu. Nowa Zelandia jest znana ze swojego doświadczenia w rolnictwie”.

Niedawny raport ekonomistów Sense Partners podkreśla, że ​​Afryka jest jednym z obszarów, na których Nowa Zelandia powinna się skoncentrować przy zawieraniu nowych umów handlowych, a Maroko zostało wybrane jako jeden z pięciu najlepszych wyborów.  (obraz pliku)

David White/Rzeczy

Niedawny raport ekonomistów Sense Partners podkreśla, że ​​Afryka jest jednym z obszarów, na których Nowa Zelandia powinna się skoncentrować przy zawieraniu nowych umów handlowych, a Maroko zostało wybrane jako jeden z pięciu najlepszych wyborów. (obraz pliku)

Nowa Zelandia wyeksportowała w zeszłym roku do Afryki towary o wartości 1,5 miliarda dolarów i importowała z kontynentu 236 milionów dolarów, w tym fosforany, samochody i kakao.

Kilka krajów afrykańskich jest już na 50 największych rynkach mleczarskich Nowej Zelandii, w tym Algieria, Maroko, Egipt, Nigeria, RPA i Etiopia.

Fonterra twierdzi, że kraje te mają rosnący popyt na produkty mleczne, a Nowa Zelandia będzie miała wyraźną wartość handlową, aby stworzyć bardziej wyrównane szanse z europejskimi dostawcami, którzy korzystają z lepszego dostępu do rynku w regionie dzięki własnym umowom o wolnym handlu i bliskości geograficznej.

Niedawny raport ekonomistów z Sense Partners podkreśla, że ​​Afryka jest jednym z obszarów, na których Nowa Zelandia powinna się skoncentrować w przypadku nowych umów handlowych, a Maroko zostało wybrane jako jeden z pięciu najlepszych wyborów.

Mahmoud mówi szczegóły Eksporterzy Sharon Brittkley muszą wykorzystywać afrykańską diasporę mieszkającą w Nowej Zelandii, ale on przyznaje, że zajmie to dużo czasu.

READ  rozpocząć misję ewakuacyjną w Afganistanie; Nowozelandzki samolot wojskowy leci do Kabulu