Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Posłowie opozycji na Fidżi, w tym Peiman Prasad, aresztowali byłego premiera Sitivniego Rabuka

Globalizm

Zastępca przywódcy opozycji na Fidżi i przewodniczący Federalnej Partii Narodowej Biman Prasad. Zdjęcie/RNZ Pacific, Koroy Hawkins

za pomocą RNZ

Kilku prominentnych polityków opozycji na Fidżi zostało aresztowanych po tym, jak skrytykowali działania rządu zmierzające do zmiany ustawodawstwa dotyczącego gruntów.

Lider UNP, profesor Peyman Prasad, parlamentarzyści Sudilpy Linda Tapuya i Adi Letia Chiuniparavi, a także była premier Sitivni Rabuka, byli dziś wśród zatrzymanych przez policję w Suvie.

Zostało to potwierdzone lokalnym mediom przez p.o. komisarza policji Rossati Todravo, a niektórzy z posłów sami zgłosili to w mediach społecznościowych.

Partyjna posłanka Sodelpy Linda Tapuya.  Załączone zdjęcie
Partyjna posłanka Sodelpy Linda Tapuya. Załączone zdjęcie

W drodze na komisariat Prasad napisał na Facebooku, że jest poszukiwany w związku z krytyką przez jego partię działań rządu zmierzających do zmiany ustawy o gruntach Itoki w parlamencie w ostatnich dniach.

Posunięcia te spotkały się z krytyką ze strony partii opozycyjnych i obrońców praw człowieka, którzy twierdzą, że rząd Fidżi First nie przeprowadził odpowiednich konsultacji w sprawie projektu ustawy.

Aresztowano co najmniej siedmiu polityków, w tym tych, którzy wypowiadali się o radzeniu sobie przez rząd z kryzysem Covid-19 w tym kraju.

Parlament Fidżi ma spotkać się w tym tygodniu, aby omówić prawo gruntowe, a także budżet 2021/2022, przedstawiony w zeszłym tygodniu przez ministra finansów ds. gospodarki Ayaz Syed Khayyum, który powiedział, że celem jest ochrona Fidżi przed eskalacją zdrowia kryzys.

READ  COVID-19: Przywódcy Kościoła katolickiego w Wellington wzywają do szczepień, potępiają dezinformację