Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SynSynse i iniVation łączą siły, aby zaoferować usługę neuroobrazowania

SynSynse i iniVation łączą siły, aby zaoferować usługę neuroobrazowania

SynSense, firma zajmująca się przetwarzaniem neuromorficznym o ultraniskiej mocy, nawiąże współpracę z iniVation, firmą zajmującą się wykrywaniem neurowizyjnym, kupując 100% udziałów w iniVation.

Według SynSense to strategiczne posunięcie ma na celu połączenie wiedzy specjalistycznej, technologii i baz klientów obu firm w celu stworzenia pierwszej na świecie firmy w pełni neuronowej zajmującej się wykrywaniem i przetwarzaniem od początku do końca.

Czujniki neurowizyjne, zwane także czujnikami wizyjnymi opartymi na zdarzeniach, wykorzystują inną metodę przechwytywania danych obrazu w porównaniu z tradycyjną technologią wykrywania. Zamiast monitorować każdy piksel sceny ze stałą szybkością, czujniki neurowizyjne działają niezależnie i asynchronicznie z ekstremalnymi prędkościami, rejestrując jedynie zmiany w scenie w momencie ich wystąpienia.


W porównaniu do tradycyjnych czujników, w których każdy piksel monitoruje scenę ze stałą częstotliwością, czujniki wizyjne oparte na zdarzeniach działają autonomicznie z ekstremalnymi prędkościami (Zdjęcie: Prophesee)

Skutkuje to znaczną redukcją wymagań dotyczących zasilania, wymagań dotyczących przetwarzania danych i czasu dostępu. Takie właściwości sprawiają, że czujniki neurowizyjne są przydatne w zastosowaniach takich jak automatyzacja i nadzór, mobilność, medycyna oraz rzeczywistość rozszerzona/rzeczywistość wirtualna.

Co to oznacza dla firm?

SynSense, który udostępnił klientom technologię, na przykład pakiet specyfikacji widzenia neuronowego opartego na zdarzeniach, twierdzi, że to posunięcie umożliwi obu firmom wykorzystanie rosnących światowych rynków przemysłowych i konsumenckich, ze szczególnym uwzględnieniem wydajnych inteligentnych rozwiązań wizyjnych .

W ten sposób będą dążyć do zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie czujników wizyjnych, autonomicznych procesorów i czujników zintegrowanych na rynkach takich jak elektronika użytkowa, robotyka, przemysł lotniczy i motoryzacyjny.

We wspólnym oświadczeniu dyrektor generalny Grupy SynSense, dr Ning Qiao i dyrektor generalny iniVation, dr Keenan Ng, wyrazili swoje podekscytowanie partnerstwem: „Jesteśmy bardzo podekscytowani ogłoszeniem kolejnego dużego kroku na naszej wspólnej drodze. działania uzupełniały się, a transakcja stanowi kontynuację naszego wspólnego celu, jakim jest zrewolucjonizowanie wykrywania krawędzi i obliczeń.

READ  Wymiana Subaru BRZ z LS3 V8 500 KM jest tak dzika na jaką wygląda

„Dzięki naszej połączonej technologii, know-how i dostępowi do rynku nie możemy się doczekać wprowadzenia na wiele rynków nowej klasy ultrawydajnych i wydajnych inteligentnych systemów”.

SynSense twierdzi, że siedziba iniVation pozostanie w Zurychu, a wszyscy obecni klienci będą nadal obsługiwani w ten sam sposób, aby zapewnić ciągłość wszystkich relacji z klientami i partnerami.