Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Luksusowa technologia! Ekran iPhone’a zamienia się w ładowarkę baterii? Sprawdź wynik

Czy baterie można ładować przez ekran iPhone’a? Apple daje szansę na iPhone’a i iPada

Dla lubiących luksusowe nowe technologie i dla fanów Jabłko iPhone, iPad i inne urządzenia, oto świetna wiadomość! Według nowego patentu opublikowanego na portalu US Patent and Trademark Office, Apple może wkrótce włączyć funkcję, która zmieni ekran iPhone’a w ładowarkę baterii! Tak, ładowarka do ekranu iPhone’a może wkrótce stać się rzeczywistością! Aby więc naładować akcesoria Apple, wystarczy umieścić je na ekranie iPhone’a. Chociaż jest to z pewnością ekscytujące, funkcja ładowarki iPhone’a może mieć pewną wadę – będzie działać na jednej części ekranu, pozostawiając do użytku tylko drugą. Nie jest jednak jasne, czy obszar ładowania ekranu w ogóle coś pokaże podczas ładowania akcesoriów. W każdym razie znaczna część obszaru nie będzie dostępna tylko dlatego, że akcesorium jest umieszczone na górze ekranu iPhone’a.

Ponadto ładowanie akcesoriów może być dozwolone tylko w ramach patentu „bezprzewodowe ładowanie przez ekran”. Gdyby Apple zaimplementował ten patent na swoich popularnych produktach, takich jak iPhone i iPad, mógłby ładować takie przedmioty, jak słuchawki, smartwatche i rysiki przez ekrany zamiast innych inteligentnych urządzeń. Należy pamiętać, że aby ładować za pomocą ekranu ładowania bezprzewodowego, odpowiednie akcesoria muszą również obsługiwać ładowanie bezprzewodowe.

Ta funkcja przyda się w sytuacji, gdy bateria akcesoriów może się wyczerpać, a Ty jesteś poza domem lub zapomniałeś zabrać ze sobą własną ładowarkę. Dzięki tej funkcji będziesz mógł go naładować, na przykład w przypadku iPodów firmy Apple wystarczy położyć go na ekranie swojego iPhone’a lub iPada, aby go naładować. W tej chwili możesz bezprzewodowo ładować Apple Pencil drugiej generacji, ale w tym celu musisz podłączyć go do prawej strony iPada.

READ  Samsung Galaxy Z Flip 4 i Fold 4 mogą być dostępne w tych ekscytujących kolorach

Apple może również przynieść to…

W osobnej serii przecieków i plotek na temat nadchodzącego smartfona Apple iPhone 14 sugeruje się, że następna generacja iPhone’a będzie bez gniazda SIM i będzie dostępna tylko z opcją eSIM. Będzie to również obsługiwać dwie karty eSIM, umożliwiając korzystanie z funkcji dual SIM.

Pojawiły się pogłoski, że Apple zamierza usunąć port Lightning ze swoich urządzeń, a jeśli firma porzuciłaby również fizyczne gniazdo karty SIM, poszłaby o krok dalej, jeśli chodzi o zapewnienie jednolitego projektu wraz z lepszą wodoodpornością.

Jednak wszystkie spekulacje na temat iPhone’a 14 pochodzą z różnych przecieków i nie ma na to konkretnych dowodów. Nawet ostatnio pojawiające się akcesoria Apple, które są dostarczane na iPhone’y i iPady, nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone przez giganta technologicznego. Wszystko, co możemy teraz zrobić, to być na bieżąco, ponieważ więcej szczegółów zostanie podanych w Internecie w nadchodzących miesiącach.