Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Klasyczne telefony BlackBerry przestaną działać 4 stycznia

Napisane przez Samantha Murphy Kelly, CNN Business

Niedługo nie będziesz mógł używać swojego starego telefonu BlackBerry leżącego gdzieś na dnie szuflady.

Od wtorku 4 stycznia firma będzie Zatrzymaj wsparcie techniczne Dla klasycznych urządzeń z systemem BlackBerry 10, 7.1 OS i wcześniejszymi. Oznacza to, że wszystkie ich stare urządzenia bez systemu Android nie będą już mogły korzystać z danych, wysyłać SMS-ów, uzyskiwać dostępu do Internetu ani wykonywać połączeń, nawet z 911.

Podczas gdy większość użytkowników mobilnych Przeniosłem się z BlackBerry — najnowsza wersja systemu operacyjnego uruchomiona w 2013 r. — zakończenie obsługi telefonów oznacza koniec tego, co kiedyś uważano za najnowocześniejszą technologię.

Firma pierwotnie ogłaszać Wiadomości z września 2020 r. w ramach wysiłków zmierzających do skupienia się na dostarczaniu oprogramowania i usług zabezpieczających organizacjom i rządom na całym świecie pod nazwą BlackBerry Limited.

Jeżyna była głównie poza polem telefonicznym Od 2016 r., ale przez lata nadal udziela licencji na swoją markę producentom telefonów, w tym TCL, a ostatnio OnwardMobility, startupowi zajmującemu się bezpieczeństwem w Austin w Teksasie, dla urządzenia Blackberry 5G działającego na oprogramowaniu Android. (Urządzenia BlackBerry z systemem Android nie zostaną dotknięte końcem usługi).

Oldschoolowe telefony BlackBerry z fizycznymi klawiaturami z przełomu lat 90. i 2000. były kiedyś bardzo popularne i nazywane „CrackBerries”. Klawiatura przyciągnęła profesjonalistów, którzy chcą elastyczności pracy z nimi poza biurem Niektóre z używanych przez nich narzędzi na komputerze stacjonarnym.

Urządzenia stały się symbolem statusu i przypinki dla ludzi na Wall Street, celebrytów takich jak Kim Kardashian, a nawet prezydenta Baracka Obamy, częściowo dzięki ich świetnej reputacji w dziedzinie bezpieczeństwa. W szczytowym momencie w 2012 roku BlackBerry miał ponad 80 milionów aktywnych użytkowników.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku jako Research In Motion z tzw. dwukierunkowymi pagerami. Pierwsze narzędzie „[email protected] Pager” umożliwiało klientom odpowiadanie na strony za pomocą fizycznej klawiatury, czyli mieszanego typu tekstu/e-maila. Trzy lata później firma RIM wprowadziła nazwę BlackBerry wraz z BlackBerry 850.

READ  Zagadka Odpowiedź 111: 15 maja 2022 Rozwiąż słowa

W końcu telefony BlackBerry zyskały obsługę poczty e-mail, aplikacji, przeglądania stron internetowych i BBM, szyfrowanej platformy do przesyłania wiadomości tekstowych, która poprzedzała WhatsApp i przetrwała długo po tym, jak jej konkurenci prześcignęli BlackBerry.

Ale rewolucja ekranów dotykowych Apple z iPhone’em w 2007 roku sprawiła, że ​​oferta BlackBerry wydawała się niedostępna. Próbowałem ekranów dotykowych i wysuwanych modeli klawiatur, ale z niewielkim sukcesem. Opracowano kilka telefonów, które nie mają fizycznej klawiatury, ale brakowało im najważniejszej funkcji BlackBerry: klawiatury dotykowej.

BlackBerry w końcu porzucił własne oprogramowanie, przejął Androida i umieścił na szczycie swoje oprogramowanie zabezpieczające. Odniosłem pewien sukces w oprogramowaniu zabezpieczającym dla przedsiębiorstw i oprogramowaniu motoryzacyjnym.

Chociaż TCL zaprzestało produkcji urządzeń marki BlackBerry w 2020 roku, niektórzy fani czekają na pojawienie się BlackBerry 5G OnwardMobility, którego premiera miała nastąpić w 2021 roku.Nadchodzi 2021. „

Przewód CNN
™ & © 2022 Cable News Network, Inc. , firma WarnerMedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dave Goldman z CNN Business przyczynił się do powstania tego raportu.