Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Strefa euro ma „duże problemy u podstaw”, ponieważ „kurczaki Macrona wracają do domu” |  Miasto i biznes |  finanse

Strefa euro ma „duże problemy u podstaw”, ponieważ „kurczaki Macrona wracają do domu” | Miasto i biznes | finanse

Julian Jessup zauważył również, że „kurczaki wracają do domu, aby żyć we Francji” pod rządami Emmanuela Macrona, jednocześnie mówiąc, że Niemcy, kierowane przez kanclerza Olafa Schulza, są teraz „chorym człowiekiem Europy”. Jessup, były główny ekonomista w Instytucie Spraw Gospodarczych (IEA), gdzie nadal jest członkiem ekonomii, powiedział Express.co.uk, że komentował w czasie, gdy euro było na równi z dolarem amerykańskim – jest najsłabsze poziom za dwie dekady.

Powiedział: „W sercu strefy euro są naprawdę duże problemy.

„Są szczególnie dwa. Pierwszym jest słabość niemieckiej gospodarki, która już od jakiegoś czasu jest chorym człowiekiem Europy.

Drugim jest wysoki poziom zadłużenia w krajach takich jak Hiszpania i Włochy, więc myślę, że znajomy problem powróci, zwłaszcza gdy EBC podniesie stopy procentowe.

Spowoduje to ogromne obciążenie finansów krajów południowej Europy.

„Gdziekolwiek spojrzysz w Europie, są problemy. Kurczaki wracają do domu, aby mieszkać we Francji. Fakt, że musiały znacjonalizować EDF, firmę energetyczną, ponieważ rząd w zasadzie prowadzi ją w terenie jako główny udziałowiec, teraz muszą wziąć wszystko na siebie.

„To nie jest dobre dla francuskich podatników”.

Czytaj więcej: Ostrzeżenie strefy euro – Chorwacja popełnia „śmiertelny błąd”, mówi Brexit

„Wiele walut jest słabych w stosunku do dolara, w tym euro, jen i funt. Jest to więc w zasadzie amerykańska historia i siła ich gospodarki, a także fakt, że ich bank centralny zamierza podnosić stopy procentowe bardziej agresywnie niż inne banki centralne.

„Więc kiedy ludzie mówią o kryzysie funta szterlinga lub kryzysie euro, myślę, że umyka im kwestia, która zasadniczo ma związek z siłą dolara.

Patrząc jednak w przyszłość, gdybym miał zgadywać, która waluta byłaby gorsza, zdecydowanie powiedziałbym euro.

„W cenie jest wiele złych wiadomości, więc prawie wszyscy są pesymistycznie nastawieni do brytyjskiej gospodarki i martwią się o ryzyko polityczne, Brexit i inne tego rodzaju rzeczy.

READ  Raport Brexit oczekuje, że firmy miejskie ożywią unijne plany przesiedleń w 2022 r. | Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Musisz zapytać „Gdzie jest niespodzianka?” „Myślę, że zaskoczeniem jest to, że brytyjska gospodarka utrzyma się lepiej niż ludzie się spodziewają i będzie to robić, biorąc pod uwagę to, co widzieliśmy dzisiaj”.

Euro spadło dziś (środa) do 0,9998 USD w stosunku do dolara, po raz pierwszy od grudnia 2002 r. poniżej poziomu 1 USD, po czym powróciło do ostatniego notowania na poziomie 1,0023 USD.

Komentując to, Thanem Islam, analityk rynku w firmie Equals Money specjalizującej się w płatnościach w handlu międzynarodowym, powiedział: „Dane pokazujące, że nastroje gospodarcze w Niemczech spadły do ​​najniższego poziomu od 2011 r., zostały w dużej mierze zignorowane przez rynki, ponieważ kursy EURUSD oscylują wokół parytetu.

Nabywcy EUR i opcji walutowych obronili dużą psychologiczną granicę z kursem EURUSD w górę o 0,7 proc. w szczycie dnia, gdy rano zbliżyliśmy się do przełamania parytetu.

Dodał: „Dziś rano dane o inflacji z Niemiec, Francji i Hiszpanii spadły zgodnie z oczekiwaniami i pozostały takie same jak w poprzednim miesiącu na poziomie odpowiednio 8,2 proc., 6,5 proc. i 10,2 proc.

„Nadal monitorujemy poziom parytetu w stosunku do dolara amerykańskiego i sprawdzamy, czy są uczestnicy rynku chętni do jego obrony. Dzisiejszy wskaźnik inflacji w USA może mieć znaczący wpływ w zależności od jego wyników”.