Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Rolls-Royce i Katar zainwestują miliardy w zieloną inżynierię w Wielkiej Brytanii | Rolls-Royce

producent silników Rolls-Royce Nawiązała długoterminowe partnerstwo z państwem Zatoki Perskiej Katar Zainwestować miliardy w zielone projekty inżynieryjne, aby sfinansować przedsiębiorców, aby znaleźć nowe sposoby na przejście do zera netto.

Transakcja obejmie utworzenie około 1000 miejsc pracy na dwóch kampusach uniwersyteckich – jednym w północnej Anglii, a drugim w Katar – Tam, gdzie będzie powstawał, uruchamiany i rozwijany biznes technologii klimatycznych.

Oczekuje się, że w firmach uruchomionych na terenie kampusu oraz w szeroko rozumianej gospodarce czystych technologii zostanie utworzonych dodatkowe 10 000 ról.

Celem jest posiadanie pięciu „jednorożców” – prywatnych firm o wartości ponad 1 miliarda dolarów (732 mln funtów) – w centrach do 2030 r., a do 2040 r. wzrost do 20, co z czasem zapewni zwrot dla inwestorów.

Projekt kampusu i dokładna lokalizacja Wielkiej Brytanii nie zostały jeszcze ustalone, a dostęp do lokalnych umiejętności i łańcucha dostaw produkcji będzie wymagany. Oparte na Derby Rolls-Royce Posiada kilka lokalizacji i dostawców w północnej Anglii.

Fundacja Katar, państwowa organizacja non-profit założona w 1995 roku, aby skupić się na edukacji i badaniach, zapewni finansowanie rozwoju kampusu i będzie wspierać jego działalność przez dwie dekady.

Tymczasem Rolls-Royce wniesie wiedzę z zakresu inżynierii i zaawansowanej produkcji oraz wykorzysta centrum do opracowania nowych technologii klimatycznych.

Startupy otrzymają pomoc akademicką i fundusze na badania i rozwój na terenie kampusu, wraz z inwestycjami kapitału podwyższonego ryzyka na wczesnym etapie, aby mogły później testować, demonstrować i skalować swoje technologie.

Rolls-Royce utrzymuje stałe relacje z państwowymi liniami Qatar Airways, które są jednym z największych klientów firmy w zakresie silników odrzutowych Trent.

Warren East, dyrektor generalny Rolls-Royce’a, określił przejście do zera netto jako „konieczność społeczną i doskonałą okazję biznesową”.

Dodał, że firma chciała przyspieszyć transformację energetyczną w sektorach, w których dekarbonizacja była trudna. Firma, która jest również Śmiało z planami Stworzyć flotę małe reaktory jądrowe, zobowiązał się do osiągnięcia zerowej emisji netto z działalności do 2030 r.

READ  Nestlé zwolni prawie 600 miejsc pracy wraz z zamknięciem fabryki w Wielkiej Brytanii i przeniesie część produkcji do Europy Wiadomości biznesowe

Subskrybuj codzienną pocztę Business Today lub śledź Guardian Business na Twitterze w BusinessDesk

„To partnerstwo z Qatar Foundation pozwoli nam przyspieszyć postęp w dziedzinie czystej energii, w tym poprzez umożliwienie nam pełnego wykorzystania pojawiających się technologii, które mogą mieć znaczący wpływ na przeciwdziałanie zmianom klimatu” – powiedział East.

Projekt został ogłoszony na marginesie wystawy policjant 26 Konferencja na temat kryzysu klimatycznego, która odbyła się w Glasgow, podczas której brytyjski premier Boris Johnson spotkał się z emirem Kataru, szejkiem Tamimem bin Hamad Al Thani.

Katar jest najmniejszym i najbogatszym krajem Zatoki Perskiej w przeliczeniu na jednego mieszkańca, a także największym na świecie eksporterem skroplonego gazu ziemnego. Jednak partnerstwo z Rolls-Royce’em umożliwi mu zajęcie miejsca w pierwszej piątce krajów, które na świecie inwestują w badania i rozwój czystej energii.

część Narodowa Strategia Kataru 2030 Wiąże się to ze stopniową dywersyfikacją gospodarczą, odchodzącą od uzależnienia od paliw kopalnych, takich jak ropa i gaz.