Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Royal Mail workers from the Communication Workers Union (CWU) on the picket line at the Glasgow Mail Centre in August

Strajk w Czarny Piątek i Poniedziałek Internetowy dla pracowników Royal Mail | Wiadomości biznesowe

Pracownicy Royal Mail ogłosili dwa 48-godzinne strajki, które zbiegają się z najbardziej ruchliwymi dniami zakupów online, czyli Czarnym Piątkiem i Poniedziałkiem Internetowym.

Związek Pracowników Komunikacji (CWU) w królewska poczta Uderzy 24, 25, 30 listopada i 1 grudnia.

The Uderzenia Zaplanowano, że zbiegnie się z Czarnym Piątkiem 25 listopada i Poniedziałkiem Internetowym 28 listopada.

Robotnicy dążą do lepszych płac i warunków pracy od pracowników, którzy oskarżają Royal Mail o „uberyzację” firmy i „niszczenie” ich warunków pracy.

Royal Mail odrzuca zarzuty, że brała udział w wynagradzaniu firmy.

Rzecznik Royal Mail powiedział: „Mamy najlepsze warunki w branży. Płacimy o 40% więcej niż inne firmy kurierskie”.

„Chcemy zachować te warunki. Najlepszym sposobem na to jest wprowadzenie zmian, o które prosimy”.

Dalsze działania zasugerowali pracownicy poczty. CWU poinformowało, że jego dyrektor pocztowy spotka się w czwartek, aby omówić nowe środki w ramach przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Związek przeprowadzi w poniedziałek głosowanie, aby spróbować odrzucić ofertę oferowaną przez Royal Mail. Odbędzie się również wotum zaufania dla prezesa Royal Mail Simona Thompsona.

Umowa oferuje dwuletnią ofertę płacową w wysokości 7 procent, powiedział CWU, nazywając ją „komiczną” i „znaczącą obniżką płac na realnych warunkach”.

Związek dodał, że umowa płac obejmuje również zamknięcie poczty, zmiany w pracy w niedzielę i „szerokie zmiany dotyczące wprowadzenia kierowców w stylu Ubera”.

Zaplanowano strajki W tym tygodniu i na następny dzień przed jej wycofaniem przez związek w niedzielę.

„Ale 115 000 naszych członków nie tylko zaakceptuje tę wojnę dla swoich środków do życia i przemysłu” – powiedział Dave Ward, sekretarz generalny CWU.

„Simon Thompson albo to akceptuje, albo odchodzi – dopóki jedno lub drugie to nie zrobi, poważne zamieszanie będzie trwało”.

W zeszłym miesiącu firma rozpocznie proces do wykonania 5000 do 6000 obrotów jest nadmiarowych Do sierpnia przyszłego roku.

READ  Polityka energetyczna w Unii Europejskiej: światowy lider, za mało czy jedno i drugie?

Ogłoszenie to było obwiniane o środki przemysłowe podjęte przez pracowników Royal Mail, opóźnienia w poprawie wydajności i zmniejszające się ilości przesyłek.

Rzecznik Royal Mail powiedział, że firma zaproponowała CWU „ofertę zapłaty za zmianę” w wysokości 9% w ciągu dwóch lat, pomimo poniesienia straty w wysokości 219 milionów funtów w pierwszej połowie roku.

„CWU rozmawiało z nami w Acas i twierdzi, że jest otwarci na zmiany, ale teraz muszą to pokazać.

Zamiast tego CWU ogłosiło cztery dni strajku, który jeszcze bardziej zaszkodzi naszej działalności w najbardziej ruchliwym okresie roku.

„CWU toczy niebezpieczną grę z miejscami pracy swoich członków i przyszłością Royal Mail. Wzywamy CWU do wycofania tych strajków z korzyścią dla naszych klientów i pracowników.

„Przepraszamy naszych klientów za niedogodności spowodowane trwającym strajkiem CWU. Dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować opóźnienia i zapewnić łączność ludziom, firmom i krajowi”.