Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Hunt, aby dokonać przeglądu zasad płatności w kampanii dotyczącej oszustw po brexicie |  Wiadomości biznesowe

Hunt, aby dokonać przeglądu zasad płatności w kampanii dotyczącej oszustw po brexicie | Wiadomości biznesowe

Sky News rozumie, że limit płatności zbliżeniowych w wysokości 100 funtów będzie jednym z elementów przeglądu, który zostanie oznaczony w jesiennym oświadczeniu z tego tygodnia.

przez Mark Kleinman, redaktor miejski @markkleinmansky


Niedziela 19 listopada 2023 o 15:21, Wielka Brytania

Jeremy Hunt zobowiąże się w tym tygodniu do przeglądu zasad regulujących uwierzytelnianie płatności, co określi jako walkę z oszustwami po brexicie.

Sky News to rozumie Doradca W środowym jesiennym oświadczeniu wskaże, że rząd będzie dążył do uchylenia unijnych przepisów i zastąpienia ich nowymi przepisami, nad którymi czuwa miejski organ nadzoru.

Źródła podają, że będzie to obejmowało przegląd płatności zbliżeniowych, których obecnie limit wynosi 100 funtów, chociaż nie było jasne, czy aktywnie rozważa się znaczące zwiększenie tej kwoty.

Limit 100 funtów obowiązuje od października 2021 r., a 18 miesięcy temu limit wzrósł z 30 do 45 funtów.

FCA zostanie poproszona o ocenę skuteczności obecnych przepisów.

Oszustwa płatnicze stały się w ostatnich latach poważnym problemem branży bankowej.

Przeczytaj więcej w Sky News:
Kanclerz ostrzegł, że po jesiennym komunikacie nie ma „dużo miejsca” na znaczące obniżki podatków

Oczekuje się, że Ministerstwo Skarbu uzna obecne zasady uwierzytelniania za przestarzałe i należy je zastąpić ramami umożliwiającymi przemysłowi i organom regulacyjnym korzystanie z postępu technologicznego.

Kanclerz uchwali także przepisy mające na celu uwolnienie pełnego potencjału otwartej bankowości, dając konsumentom możliwość wykorzystania swoich danych finansowych w celu uzyskania dostępu do lepszych stawek rynkowych w takich obszarach, jak produkty oszczędnościowe, powiedział informator.

„Te środki dadzą społeczeństwu większy wybór sposobu dokonywania płatności oraz zniosą dotychczasowe i nieaktualne przepisy UE” – dodał informator.

Departament Skarbu odmówił w niedzielę komentarza w tej sprawie.