Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Startup Micro-LED Raxium został przejęty przez Google ze względu na swoje przyszłe ambicje w dziedzinie rozszerzonej rzeczywistości

Raxium twierdzi, że jego technologia pomoże stworzyć nową klasę mniejszych i mocniejszych wyświetlaczy, takich jak miniwyświetlacze AR i VR.

Gigant technologiczny Google potwierdził przejęcie Raxium, pięcioletniego startupu pracującego nad technologią Micro-LED, która może być przydatna w tworzeniu produktów rozszerzonej rzeczywistości.

Raxium twierdzi na swojej stronie internetowej, że jego prace nad Micro-LED umożliwią nową klasę „mniejszych i mocniejszych produktów wyświetlających”, w tym mikrowyświetlacze AR i VR. Po przejęciu zespół Raxium w Kalifornii dołączy do działu sprzętu i usług Google.

Rick Osterloh, wiceprezes Google ds. urządzeń i usług, powiedział w oświadczeniu Post na blogu Wczoraj (4 maja).

„Wiedza techniczna firmy Raxium w tej dziedzinie będzie odgrywać kluczową rolę, ponieważ nadal będziemy inwestować w nasze wysiłki w zakresie sprzętu” – dodał Osterloh.

Istnieje wiele zastosowań technologii mikro-LED, takich jak telewizory, technologie do noszenia i zestawy słuchawkowe do rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Istnieją prognozy, że rynek mini LED zrobi Przekroczenie 1 miliarda dolarów do 2026 r.głównie ze względu na te kluczowe sektory.

Transakcja z Raxium została po raz pierwszy ogłoszona w marcu Informacjaw którym wspomniana technologia mikro-LED może pomóc Google w tworzeniu bardziej energooszczędnych wyświetlaczy AR.

Gigant technologiczny podejmuje kolejne kroki, które wskazują na skupienie się na technologii rozszerzonej rzeczywistości. Zostało to zgłoszone w grudniu ubiegłego roku 9do5Google To, że Google aktywnie zatrudniało do stworzenia „systemu operacyjnego rzeczywistości rozszerzonej” dla „innowacyjnego urządzenia AR” jest nieznane.

W tym czasie firma Google wyznaczyła Marka Łukowskiego na kierowanie zespołem OS ds. rzeczywistości rozszerzonej. Lukovsky podzielił się wiadomością na Twitterzez linkiem do prac, nad którymi pracował.

poprzedni styczeń, krawędź Poinformowała, że ​​Google przyspiesza prace nad zestawem słuchawkowym rzeczywistości rozszerzonej o nazwie kodowej „Project Iris”. Gigant technologiczny zamierza rozpocząć wysyłkę produktu w 2024 roku, powiedziały The Verge dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

READ  Ceny Samsungów Galaxy F12 i Galaxy M12 wzrosły w Indiach, sprawdź nowe tutaj

10 rzeczy, które musisz wiedzieć prosto na swoją skrzynkę odbiorczą każdego dnia tygodnia. Zapisać się do podsumowanie dniaKrzemowa Republika podsumowanie podstawowych wiadomości naukowych i technologicznych.