Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Google kupuje Raxium startową MicroLED do ekranów głośników AR

Dziś szef urządzeń Google, Rick Osterloh Potwierdzono, że firma nabyła Raxiumpięcioletni startup z technologią MicroLED, który może odegrać kluczową rolę w tworzeniu nowej generacji zestawów słuchawkowych rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i hybrydowej.

To dodaje dowodów na to, że zbliża się kolejny duży krok Google w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej: Wcześniej nabyte North Eyewear w 2020 r.mówi się Rekrutacja inżynierów Zbudować system operacyjny rzeczywistości rozszerzonej. Dowiedzieliśmy się w styczniu, że Google Labs pracuje nad zestawem do rzeczywistości rozszerzonej o nazwie „Project Iris”, pod tym samym kierownictwem Projekt Starline Demonstracja czatu wideo HD, który został pokazany podczas zeszłorocznej imprezy I/O.

Zdjęcie: Raxium

Kiedy Informacja Google po raz pierwszy poinformował o zakupie Raxium w zeszłym miesiącu i wskazał, że technologia MicroLED może być przydatna do tworzenia wyświetlaczy rzeczywistości rozszerzonej, które są bardziej energooszczędne niż inne rozwiązania, ale nadal wyglądają kolorowo. Ponadto Raxium pracuje nad „monolityczną integracją” diod MicroLED, które: Informacja Raporty mogą oznaczać, że jest on wykonany z tego samego rodzaju krzemu, co większość procesorów, co może znacznie obniżyć cenę. Inne firmy pracujące na urządzeniach MicroLED AR to m.in. Oppo, jabłkoI Fuzzix.

Jeśli chodzi o konkurencję, Microsoft wprowadził już urządzenie z rozszerzoną rzeczywistością z HoloLensChwila jabłkoI nie żyjeI Eksploduj, EksplodujMówi się, że inni dużo inwestują w tworzenie własnych urządzeń, które nakładają informacje i obrazy na rzeczywisty świat.

Według strony internetowej RaxiumEkran Super AMOLED w telefonie ma rozstaw pikseli (odległość między środkiem jednego piksela a środkiem innego piksela obok) około 50 mikronów, podczas gdy jego MicroLED może zarządzać około 3,5 mikrona. Szczyci się również „niespotykaną wydajnością”, która jest pięć razy lepsza niż jakikolwiek rekord świata.

Osterloh zauważył skalę i wydajność w swoim poście na blogu o przyszłych technologiach wyświetlania, które Raxium może zbudować. Powiedział, że firma dołączy do zespołu sprzętu i usług Google, a jej „wiedza techniczna w tej dziedzinie będzie odgrywać kluczową rolę w dalszym inwestowaniu w nasze wysiłki w zakresie sprzętu”.

READ  Wideo szpiegowskie Porsche 911 GT3 RS przedstawia aktywny tylny spojler w akcji