Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft współpracuje z VW, aby HoloLens działał w samochodach

Firma Microsoft oficjalnie ogłosiła nową funkcję „platformy mobilnej” dla HoloLens 2, która ma umożliwić korzystanie z zestawu słuchawkowego rzeczywistości rozszerzonej w miejscach takich jak samochody. Rozwiązuje długotrwały problem HoloLens związany z poruszającymi się środowiskami, które mylą czujniki słuchawek. To ulepszenie zostało opracowane we współpracy z Volkswagenem, który eksperymentował z używaniem zestawu słuchawkowego jako wyświetlacza przeziernego w swoich samochodach.

Jak wyjaśnia post na blogu Microsoftu, jego zestaw do rzeczywistości rozszerzonej śledzi ruch za pomocą kombinacji czujników kamery i Inercyjna jednostka miary (co zwykle obejmuje akcelerometry i żyroskopy). Ale w samochodzie odczyty tych dwóch czujników mogą być sprzeczne; Zestaw słuchawkowy wykrywa ruch, ale widzi statyczne otoczenie. Innymi słowy, samochód chorował.

Właśnie to odkrył Volkswagen, gdy zaczął badać użycie zestawów słuchawkowych rzeczywistości rozszerzonej, aby uczyć kierowców, jak szybciej poruszać się po torze wyścigowym. Zacząłem współpracować z Microsoftem w celu rozwiązania problemu z czujnikiem w 2018 roku i ostatecznie obaj opracowali prototypowy system, który pozwalał samochodowi wyświetlać informacje w czasie rzeczywistym na podłączonym zestawie słuchawkowym.

System umożliwia umieszczanie wirtualnych obiektów wewnątrz i na zewnątrz pojazdu. Jeden ze zdjęć opublikowanych przez Microsoft (powyżej) pokazuje HoloLens 2 wyświetlający wirtualną mapę na desce rozdzielczej samochodu, ze strzałkami nawigacyjnymi z przodu na głównych skrzyżowaniach. Drugi wydaje się ostrzegać kierowcę o zbliżającym się przejściu dla pieszych.

HoloLens ostrzega kierowcę o zbliżającym się przejściu dla pieszych.
Obraz: Microsoft

Obecne samochody Volkswagena zawierają już pewne elementy rozszerzonej rzeczywistości. Jej nowoczesne samochody elektryczne charakteryzują się wydłużeniem Wyświetlacz rzeczywistości rozszerzonej Wyświetla dane z pojazdu – w tym aktualną prędkość i instrukcje nawigacyjne – na przedniej szybie, co kierowca może łatwo zobaczyć bez odrywania wzroku od drogi.

Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że Microsoft mocno celuje HoloLens 2 o wartości 3500 USD dla użytkowników korporacyjnychNic nie wskazuje na to, że zostanie on wydany konsumentowi w najbliższym czasie. (Chociaż Mark Bolivius z Microsoftu, który pracował nad projektem, mówi, że jest zainteresowany „długoterminowymi” przypadkami użycia konsumenckiego). Zamiast tego Microsoft sugeruje, że pierwszymi beneficjentami nowej funkcjonalności mogą być niezależne firmy, które mogą łączyć pracowników z ekspertami mechanicznymi Zdalne Kto może przeszukać HoloLens 2 pracownika w celu zdiagnozowania problemu.

Co być może najważniejsze, jasne jest, że Microsoft nadal aktywnie rozwija własną platformę zestawu słuchawkowego rzeczywistości rozszerzonej, pomimo doniesień na początku tego roku, że projekt został zrealizowany. doświadczania trudności. Firma jest właścicielem Podobno zaginęło 70 pracowników HoloLens W ciągu ostatniego roku ponad 40 osób zgłosiło się do Meta, aby wesprzeć jej starania o przekształcenie się w metawersum.

READ  Advance Wars trafi na Nintendo Switch w edycjach 3D GBA