Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Średnia cena wywoławcza domów w Wielkiej Brytanii wynosi 333 564 GBP Ceny domów

Według danych z witryny Rightmove, średnia cena ofertowa domów przybywających na rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii osiągnęła w maju jedną trzecią miliona funtów szterlingów.

Strona twierdzi, że średnia cena wywoławcza wzrosła o 1,8%, czyli 5767 funtów, w ciągu ostatniego miesiąca do 333 564 funtów.

Rynek nieruchomości kwitł w związku ze świętem skarbowym, Który został uruchomiony latem ubiegłego roku i wycofywany w Anglii i Irlandii Północnej w dwóch etapach, rozpoczynających się pod koniec czerwca. W tym momencie obecne minimum 500 000 funtów spadłoby do 250 000 funtów, z wyłączeniem kupujących po raz pierwszy.

Popyt na większe domy również wzrósł w „wyścigu o przestrzeń”, ponieważ ludzie dostosowują swój styl życia podczas pandemii.

Brak równowagi między podażą a popytem w niektórych obszarach kraju wywarł presję na zapasy i pozwolił sprzedawcom domagać się wyższych cen za ich domy.

Firma Rightmove twierdzi, że średnie ceny ofertowe rosły szybciej w Walii i północno-zachodniej Anglii, odpowiednio o 13% i 11% od pierwszego zamknięcia w marcu 2020 r.

Ceny zapytane w Londynie wzrosły tylko o 0,2%. Chociaż jego cena wynosząca 640 373 funtów jest nadal prawie trzy razy wyższa niż na północy kraju, Rightmove powiedział, że odsetek ten był najniższy od 2013 roku.

Tim Bannister, menedżer danych nieruchomości w witrynie, powiedział: „Przystępność cenowa kupujących rośnie coraz bardziej, ale wyraźnie pozostaje pewna elastyczność, aby nieco rozciągnąć, ponieważ wielu kupujących naciska na wyższe przedziały cenowe”.

Powiedział, że kupujący są skłonni i zdolni do płacenia więcej.

„Wydaje się, że w budżetach kupujących jest więcej miejsca wśród tych, którzy chcą zwiększyć swój rozmiar”. Powiedział, że domy rodzinne z trzema lub więcej sypialniami są jak złoty pył w wielu częściach kraju, zwłaszcza na północy.

Mark Manning, dyrektor zarządzający Manning Stainton Real Estate z Yorkshire, powiedział, że liczba nowych nabywców wchodzących na rynek w całym regionie stale rośnie.

READ  Binance porzuca plany dotyczące platformy kryptograficznej w Singapurze

Zasubskrybuj nasz codzienny e-mail Business Today

Dane Rightmove pokazują, że średnia cena ofertowa w Yorkshire i Humber wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca o 1,2%, czyli o 10,5% więcej niż w marcu 2020 r., Do 216 614 GBP.

Manning powiedział: Na szczególną uwagę zasługuje sama liczba tych kupujących przybywających z innych miejsc w całym kraju, zwłaszcza z południa.

„Ten wzrost aktywności kupujących, wraz ze stosunkowym niedoborem nowych nieruchomości pojawiających się na rynku, miał nieunikniony wpływ na znaczny wzrost cen, ponieważ kupujący byli proszeni o złożenie rąk w większość ofert, które są wystawiane sklep.”