Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii gwałtownie spada; Wall Street, wzrost FTSE – tak jak to się stało | Praca

Wall Street była wyższa na otwarciu, a brytyjskie FTSE 100 i francuski CAC 40 również rosły ostrożnie, odwracając wcześniejsze straty (odpowiednio 0,29% i 0,17%). Europejski Stoxx 600 również okazał się dodatni, o 0,17%. Niemiecki Dax jest płaski, a włoski FTSE MiB spadł o 0,2%.

Akcje miały ciężki tydzień i wczoraj poniosły duże straty, pod presją obaw o nasilenie infekcji wirusem Covid-19, spowolnienie wzrostu gospodarczego w Chinach oraz możliwość, że Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych zacznie ograniczać swój program skupu aktywów jeszcze w tym roku . Więcej szczegółów oczekuje się na Sympozjum Bankowości Centralnej w Jackson Hole w przyszłym tygodniu.

AstraZeneca Dziś powiedział, że jego leczenie AZD7442, połączenie dwóch długo działających przeciwciał, zmniejszyło ryzyko wystąpienia objawów Covid-19 o 77% w porównaniu z placebo.

Nasze główne historie dzisiaj:

Sprzedaż W Wielkiej Brytanii w lipcu nastąpił niespodziewany gwałtowny spadek po Mini Boom podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Miesiąc temu, według oficjalnych danych.

Pożyczki publiczne w Wielkiej Brytanii W lipcu spadła o prawie połowę do 10,4 miliarda funtów w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. To dobra wiadomość dla Rishi Sunaka. Ale kanclerz ma przed sobą problemy, gdy zastanawia się, ile pieniędzy przekaże rządowym departamentom w ramach trzyletniego przeglądu wydatków.

Jabłko Powiedział globalnej sile roboczej, że nie wróci do swoich biur najwcześniej w styczniu, ze względu na obawy dotyczące wzrostu liczby przypadków Covid-19 spowodowanego rozprzestrzenianiem się zmiennej delta.

Jestem proszony o powrót do biura, jakie mam prawa? Oto pomocne pytania i odpowiedzi.

Uczestniczyć w Marks and Spencer Podskoczył o 11% po tym, jak ogarnięty walką detalista niespodziewanie podwyższył zarobki, ponieważ złagodzenie ograniczeń dotyczących koronawirusa pomogło przywrócić sprzedaż do poziomów sprzed pandemii w niektórych częściach jego działalności.

Brytyjski organ nadzoru konkurencji stwierdził, że Przejęcie przez Nvidię brytyjskiego projektanta układów Arm Podniósł poważne obawy dotyczące konkurencji, wszczął dogłębne dochodzenie w sprawie umowy amerykańskiej firmy o wartości 40 miliardów dolarów (29,5 miliarda funtów), Mój kolega Mark Sweeney donosi.

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) powiedział, że Kontrowersyjna umowa Może zmniejszyć konkurencję na rynkach, które opierają się na chipach półprzewodnikowych, które działają jak „mózg” we wszystkich urządzeniach elektronicznych, co z kolei może podnieść ceny produktów, od samochodów i konsol do gier po telefony komórkowe i centra danych.

READ  Przedsiębiorca technologiczny Van der Koel mówi, że szkocki przemysł zabawkarski jest w „30-letniej podróży”

Niestety CMA odrzuciło terapię behawioralną Nvidii – w efekcie gwarancję firmy, że nie będzie angażować się w praktyki antykonkurencyjne – mówiąc, że „nie wierzy, że jakakolwiek forma terapii behawioralnej rozwiąże konkretne problemy związane z konkurencją”.

Elon Musk powiedział, że prawdopodobnie wyda w przyszłym roku prototyp humanoidalnego robota, nazwany „Tesla Bot”, który jest przeznaczony do wykonywania „nudnej, powtarzalnej i niebezpiecznej” pracy.

Dziękuję za przeczytanie i komentowanie! Życzę wspaniałego weekendu. Wrócimy w przyszłym tygodniu. Pożegnanie! – JK