Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone pozywają Coinbase w związku z rozszerzaniem się kampanii kryptowalutowej

Stany Zjednoczone pozywają Coinbase w związku z rozszerzaniem się kampanii kryptowalutowej

podpis pod zdjęciem,

Pracownicy Coinbase w Nowym Jorku przed notowaniem firmy kryptograficznej na Nasdaq w 2021 r.

Stany Zjednoczone oskarżyły największą giełdę kryptowalut w kraju o nielegalną działalność, co zaostrzyło represje wobec branży.

SEC stwierdziła, że ​​Coinbase działał jako broker, giełda i agencja rozliczeniowa dla inwestycji podlegających przepisom SEC, bez odpowiedniej rejestracji.

To pozwoliło firmie uniknąć nadzoru, powiedział regulator, w tym strażników przed konfliktami interesów.

Coinbase powiedział, że zasady nie są jasne.

„Rozwiązaniem jest ustawodawstwo, które pozwala na przejrzyste opracowywanie uczciwych zasad ruchu drogowego i ich stosowanie w równym stopniu, a nie na drodze sądowej” – powiedział Paul Grewal, dyrektor ds. prawnych w Coinbase. W międzyczasie będziemy nadal prowadzić naszą działalność w normalny sposób.

Skarga przeciwko Coinbase pojawia się dzień po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła pozew przeciwko Binance, największej na świecie giełdzie kryptowalut, oskarżając firmę o niewłaściwe zarządzanie funduszami klientów, sztuczne zawyżanie wolumenu obrotu na stronie i podejmowanie kroków w celu obejścia amerykańskich przepisów .

Władze zobowiązały się do bardziej agresywnego monitorowania branży przy użyciu istniejących zasad, argumentując, że wiele aktywów kryptograficznych działa jak inne regulowane inwestycje.

Wysiłki mające na celu zwiększenie kontroli rozpoczęły się po dramatycznym upadku innej dużej giełdy, FTX, w zeszłym roku, w wyniku którego wielu klientów nie miało dostępu do swoich funduszy.

We wtorek organy nadzoru finansowego z 10 stanów, w tym z Kalifornii i Alabamy, złożyły pozwy, twierdząc, że Coinbase działał jako niezarejestrowany dealer papierów wartościowych.

„Nie możesz po prostu zignorować zasad, ponieważ ich nie lubisz lub dlatego, że wolisz inne zasady: konsekwencje dla społeczeństwa inwestycyjnego są zbyt poważne”.

Założona w 2012 roku Coinbase twierdzi, że każdego dnia ma ponad 100 milionów klientów i miliardy dolarów w obrotach cyfrowymi aktywami, takimi jak Bitcoin.

Firma osiągnęła kapitalizację rynkową w wysokości prawie 100 miliardów dolarów, kiedy weszła na giełdę w 2021 roku, u szczytu szaleństwa kryptowalut.

Jednak akcje Coinbase gwałtownie spadły, odkąd wartości kryptograficzne spadły w zeszłym roku. Obecnie jest wart mniej niż 12 miliardów dolarów.

Akcje spółki spadły po wiadomościach o pozwie złożonym w sądzie federalnym w Nowym Jorku.

Zakończyli dzień spadkiem o 12%, podczas gdy Nansen, który śledzi przepływy kryptowalut, poinformował, że klienci wycofali prawie 1,3 miliarda dolarów w sieci z platformy po pozwie.

W marcu Coinbase ostrzegł, że SEC może podjąć kroki prawne przeciwko firmie. W tamtym czasie nazwała ten rozwój rozczarowującym i powiedziała, że ​​wielokrotnie próbowała współpracować z władzami, aby się zarejestrować, ale nie było jasnej ścieżki dla firm kryptograficznych, aby to zrobić. Zagroziła również przeprowadzką ze Stanów Zjednoczonych do Londynu lub gdzie indziej.

„Poleganie SEC na podejściu polegającym wyłącznie na egzekwowaniu przepisów przy braku jasnych zasad dla branży aktywów cyfrowych szkodzi konkurencyjności gospodarczej Ameryki i firmom takim jak Coinbase, które mają wyraźne zobowiązanie do przestrzegania przepisów” – powiedział we wtorek Grewal.

Dyrektor generalny Blockchain Association, grupy branżowej, przytoczył trwającą debatę w Kongresie jako dowód na to, że przepisy regulujące branżę wciąż się zmieniają i że SEC nie ma sprawy.

W przygotowanych uwagach na to przesłuchanie pan Grewal powiedział, że Coinbase dokładnie przeanalizował aktywa oferowane na swojej platformie, aby sprawdzić, czy można je uznać za papiery wartościowe regulowane przez SEC. Powiedział, że nie wymienił papierów wartościowych i odrzucił „zdecydowaną większość” propozycji.

„SEC nie stanowi prawa – po prostu stawia oskarżenia – i jesteśmy przekonani, że sądy to udowodnią [SEC chairman Gary] Kristin Smith, dyrektor generalny Blockchain Association, powiedziała, że ​​Gensler mylił się we właściwym czasie.