Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sporty motorowe: zespół ojca i syna umiera na Isle of Man TT

Styl samochodu bocznego, który jest zwykle ścigany na imprezie Isle of Man TT. Obraz/Getty Obrazy

Dwóch kolejnych pasażerów zostało zabitych na tegorocznym Isle of Man TT, co zwiększa liczbę ofiar śmiertelnych w ciągu ostatnich dziewięciu dni do pięciu.

Liczba ofiar śmiertelnych ma największy wpływ na TT, odkąd zginęło pięć osób w 1989 roku. Najwyższa odnotowana w historii w jednym wyścigu TT jest sześć w 1970 roku, a od rozpoczęcia wyścigów na torze Mount Snaefell w 1907 roku życie straciło 265 zawodników.

Organizatorzy potwierdzili w sobotę, że ojciec i syn Roger i Bradley Stockton zostali śmiertelnie ranni na drugim okrążeniu sobotniego wyścigu Sidecar.

56-letni Roger z Crewe jechał bocznym wózkiem na początku drugiego okrążenia, kiedy rozbił się na Ago’s Leap, popularnym odcinku 37,73-milowej trasy poprzedzającej zjazd na Bray Hill.

Bradley, 21 lat, również z Crewe, jechał jako pasażer wózka bocznego w swoim pierwszym roku startów w TT, kiedy rozbił się nieco ponad milę dalej.

Tragedia jest drugą, która uderzyła w wydarzenie Sidecar w tym tygodniu po tym, jak Francuz César Chanal stracił życie na tym samym odcinku toru w ostatni weekend w dniu otwarcia wyścigu. Pasażer, Oliver Lavorell, pozostaje w szpitalu w Liverpoolu w stanie krytycznym.

Oświadczenie z Isle of Man TT Races brzmiało: „Z głębokim smutkiem, Isle of Man TT Races może potwierdzić, że Roger Stockton, 56 lat i Bradley Stockton, 21 lat, z Crewe, Cheshire zginęli w wypadku drugiego i ostatniego dnia okrążenia. drugi wyścig Isle of Man TT Sidecar 2022. Wypadek miał miejsce podczas Skoku Ago, mniej niż milę od okrążenia.

READ  LPGA Tour: Lydia Ko przoduje z niemal wadliwą drugą rundą Mistrzostw BMW Kobiet

„Roger i Bradley byli odpowiednio ojcem, synem, kierowcą i pasażerem.

„Roger był doświadczonym zawodnikiem TT, a dzisiejszy wyścig był jego dwudziestym startem w TT. Regularnie startował w TT od 2000 do 2008 roku, zanim wrócił w 2010 i 2017 roku oraz na tegorocznych zawodach. W swojej karierze zarobił na łącznie dwanaście wykończeń Spośród 20 najlepszych wykończeń i cztery najlepsze 10 wykończeń, a także 10 replik z brązu.

„Bradley był nowicjuszem w TT i ukończył swój pierwszy wyścig TT w poniedziałek, zajmując oszałamiające ósme miejsce u boku swojego taty. 2022 był ich piątym wyścigiem razem, Roger i Bradley zajęli podium i stali się regularnymi w brytyjskim F2 Sidecar Cup i zajęli Mistrzostwa Sidecar Cup Drugie miejsce w mistrzostwach w 2021 roku.

„Wyścigi Isle of Man TT Races wyrażają najgłębsze współczucie rodzinom Rogera i Bradley, bliskim i przyjaciołom”.

Tragedia jest ostatnim w szokującym powrocie do TT po dwóch latach, które zostały odwołane w 2020 i 2021 roku z powodu Covid-19. Welchman Mark Purslow zginął w wypadku podczas treningu w zeszłym tygodniu, a weteran z Irlandii Północnej Davey Russell zginął po wypadku w swoim pierwszym wyścigu Supersport we wtorek.

Sobota miała być ostatnim dniem dwutygodniowego festiwalu, a wyścigi TT z niebieską wstążką – a także drugi późny wyścig Supersport, który padał już w czwartek i piątek – miały się odbyć po obu stronach drugiej imprezy Sidecar .

Ale chociaż oba wyścigi Supersport i Sidecar mogły wystartować, pogarszające się warunki pogodowe spowodowały, że główna impreza w tym tygodniu została przełożona na niedzielę.