Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Były All Black Tamati Ellison został trenerem Wellington Lions

Były All Black Tamati Ellison został trenerem Wellington Lions

Tamati Ellison jest obecnie asystentem trenera w Crusaders, ale przeniesie się do gorącego miejsca w Lions dla NPC.

Joe Allison/Getty Images

Tamati Ellison jest obecnie asystentem trenera w Crusaders, ale przeniesie się do gorącego miejsca w Lions dla NPC.

Były All Black Tamati Ellison został nowym trenerem Wellington Lions.

Ellison awansuje z asystenta trenera w 2022 roku, aby poprowadzić zwycięzców turniejów w konkursie NPC 2023, aby objąć stanowisko trenera zwolnione przez głównego trenera 2022, Leo Crowleya.

„To naprawdę ekscytująca okazja i nie mógłbym być bardziej podekscytowany objęciem tej nowej roli” — powiedział 39-letni Ellison.

„To zespół, z którym ściśle współpracowałem przez kilka ostatnich sezonów; zespół, z którym raz grałem, i zespół pełen utalentowanych graczy.

Czytaj więcej:
* Weteran All Blacks Dane Coles przechodzi na emeryturę pod koniec roku
* Tamati Ellison mówi, że All Blacks znaleźli swój 12. Puchar Świata w Davidzie Heffleyu
* Super Rugby: Tāmati Ellison chce wrócić do domu z powodu starcia Hurricanes

„To, co osiągnęliśmy w zeszłym roku, było niesamowite. Stworzyliśmy naprawdę silną kulturę w tym zespole i świetne połączenie między sobą, więc nie mogę się doczekać, aby dalej na tym budować.”

Ellison był wcześniej zawodnikiem-trenerem w J. Premier League z Kuritą Watergush, a ostatnio był zaangażowany w trenowanie grupy Lions od 2020 roku i Crusaders od 2021 roku. Wcześniej Ellison reprezentował All Blacks, Blues, Huragany, Górale i Rebelianci.

Tamati Ellison zakończył swoje dni gry w super rugby, które kończyły się z Rebeliantami z Melbourne.

Roberta Cianfluna / Getty Images

Tamati Ellison zakończył swoje dni gry w super rugby, które kończyły się z Rebeliantami z Melbourne.

Dyrektor naczelny Wellington Rugby Football Union, Shannon Backow, ma nadzieję, że Ellison może wywrzeć wpływ na boisku i poza nim.

„Tamati to dobry człowiek z dużą ilością many, który budzi wielki szacunek zarówno na boisku, jak i poza nim” – powiedział Paco.

„Pomógł [Leo Crowley] Poprowadził Lions do zwycięstwa w sezonie 2022, a teraz ciężko pracuje dla Crusaders, więc wiemy, że wniesie ogromny wkład nie tylko do Lions, ale także do szerszej społeczności rugby w Wellington.

READ  Wynik Black Ferns przeciwko Walii: Robbie Towey strzelił cztery przyłożenia, a Black Ferns pokonało Walię w WXV 1

Kapitan Wellington Lions, Duplessis Kerefe, Paco, powiedział, że gracze wspierają Ellisona w jego nowej roli.

„Myślę, że mówię w imieniu nas wszystkich, kiedy mówię, jak bardzo jesteśmy podekscytowani, że Tams nie tylko zaangażuje się w grupę trenerską, ale przejdzie na stanowisko prezesa” – powiedział Kirevi.

„To, co zapewnia, nie tylko pod względem znajomości gry, ale także pod względem wszechstronnych wskazówek, jest czymś, co wszyscy cenimy jako gracze i młodzież”.

Będąc z Porrero, wspaniale jest mieć lokalną legendę, która w tak pozytywny sposób przyczynia się do rozwoju społeczności Wellington Rugby.

„Był ogromny dla mojego rozwoju jako lidera i gracza, jego wizja jest ogromna, więc posiadanie kogoś takiego, z którego można czerpać i uczyć się, jest ogromne”.

Ellison zadebiutował w Super Rugby z The Blues w 2005 roku, a następnie reprezentował Hurricanes od 2006 do 2010 roku.

Po pobycie w Japonii z Ricoh Black Rams, Ellison wrócił do Nowej Zelandii, aby dołączyć do Highlanders na sezony 2012 i 2013, po czym wrócił do Japonii i Lions Rams.

Skończył karierę w Super Rugby w 2016 roku po trzech sezonach z Melbourne Rebels i ponownie wrócił do Japonii.

Ellison ma również na swoim koncie wiele odznaczeń narodowych, zakładając czarną koszulkę dla drużyn Junior All Blacks i Maori All Blacks w latach 2005-2009 oraz zdobywając złoty medal Igrzysk Wspólnoty Narodów z New Zealand Sevens w 2006 roku.

W 2009 roku zdobył selekcję w All Blacks i został 1099. All Black, kiedy zadebiutował przeciwko Włochom podczas trasy koncertowej na koniec roku.