Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Eddie Osei-Nketiah pokonał najlepszych sprinterów Nowej Zelandii w Melbourne

Eddie Osei-Nketiah śledził kolegę Kiwi Tian Whelpton na spotkaniu Maured Plant w Melbourne.

John Davidson/Photosport

Eddie Osei-Nketiah śledził kolegę Kiwi Tian Whelpton na spotkaniu Maured Plant w Melbourne.

Amerykański biegacz piłkarski Eddie Osei-Nketiah nadal jest królem Nowej Zelandii na 100 m po tym, jak zręcznie pokonał rywala z Kiwi, Tiana Whelptona na spotkaniu Morey Plant w Melbourne w czwartkowy wieczór.

W ostrym sprincie na 100 m — finałowym wyścigu na torze podczas złotego spotkania Continental Tour na stadionie Lakeside — Osei-Noketia doprowadził Australijczyka Rohana Browninga do granic możliwości, wracając do domu w 10,27 sekundy — zaledwie 0,01 sekundy za zwycięzcą wyścigu (10,26 sekundy) .

Whelpton, który przeleciał nad Tasmanem we wtorek po wzięciu udziału w spotkaniu ITM w swoim rodzinnym mieście Christchurch w niedzielę, wrócił na trzecim miejscu w 10,39 sekundy w mniej niż sprzyjających warunkach w Melbourne.

Whelpton biegał nawet średnio 10,18 uncji miesięcznie w Hastings, podczas gdy Nketia, która w tym roku wyjeżdża na stypendium piłkarskie na University of Hawaii, zaledwie kilka tygodni temu przebiegła 10,21 sekundy w Canberze. Oczywiście Nketia pobił 21-letni rekord kraju swojego ojca, Gusa Nketii, pokonując 10,08 sekundy w kwalifikacjach ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Oregonie.

Czytaj więcej:
* Imponujący Kiwi Tian Wellpton skupia się na 10-sekundowej barierze
* Tien Wellpton bierze udział w meczu sprinterskim z rywalem z Kiwi, Eddiem Oseiem Nketiahem w Melbourne
* Connor Bell poprawia swój rekord w rzucie dyskiem po pokonaniu Matta Denneya w Melbourne

Innym ważnym punktem spotkania w Kiwi był moment, w którym James Preston i Brad Mathas zdobyli drugie miejsce na 800 m po dwóch świetnych biegach. Preston idealnie wymierzył swój ostatni kopniak, aby pobiec do domu podczas ostatniego okrążenia i odnieść zwycięstwo w niesamowicie szybkim czasie 1m 45,85 s – zaledwie 0,55 s od swojego PB 1:45,30 i ogromnej odległości od auto benchmarku mistrzów świata wynoszącego 1: 44,70.

READ  Puchar Świata w Rugby League: Kangury otwarte z wielką wygraną nad Fidżi po wczesnej panice

Bieg Mathasa również nie pozostał niezauważony, ponieważ cierpliwie czekał na wewnętrznym pasie tuż pod domem i wrócił do domu tuż za swoim rodakiem w czasie 1:46.00.

Sam Tanner wbiegł do domu na drugie miejsce w John Landy Mile w 3:53,83, ponad sekundę za australijskim zwycięzcą sprintu Ollie Hoare (3:52,24), podczas gdy Lauren Bruce zajęła trzecie miejsce w rzucie młotem kobiet z najlepszym rzutem 65,45 m – znacznie poniżej jej rekordu narodowego na 74 metry.

W innych konkurencjach Georgia Hales zajęła czwarte miejsce w biegu na 200 kobiet z czasem 23,56. Rebecca Green zamknęła swój rekord życiowy z czasem 4:15,08 i zajęła 12. miejsce w biegu na 1500 m kobiet; Natomiast Julian Oakley zajął piąte miejsce w biegu na 3000 m mężczyzn z czasem 7:53.00.