Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Spodziewana obniżka pułapu cen energii przełoży się na niższe rachunki

Spodziewana obniżka pułapu cen energii przełoży się na niższe rachunki

  • Napisane przez Kevina Beachy’ego
  • Koszt życia korespondenta

Źródło obrazu, Getty Images

Znaczący spadek krajowych rachunków za energię w lipcu zostanie potwierdzony później, gdy regulator ustali kolejne progi cenowe w Anglii, Walii i Szkocji.

Analitycy przewidują, że decyzja Ofgem będzie oznaczać spadek średniego rocznego rachunku za gaz i energię elektryczną o 450 funtów, do około 2050 funtów.

Oznacza to koniec gwarancji rządowej, która od października wynosi typowy rachunek na 2500 funtów.

Może to również oznaczać powrót konkurencji na rynek.

Wszystkie stałe umowy zniknęły jako opcja dla klientów, ale istnieje powszechne oczekiwanie, że ludzie będą mogli ponownie rozejrzeć się i zwrócić do dostawcy, który oferuje najlepszą ofertę.

Jednak grupy konsumenckie ostrzegają, że może to nie być najlepsze dla wszystkich, zwłaszcza z powodu niepewnych przyszłych kosztów.

Powiedziała Emily Seymour z grupy konsumenckiej „Which?” „Jednak będzie to zależało od tego, gdzie pójdą ceny energii”.

Analitycy spodziewają się, że typowy roczny rachunek, jeśli wpłynie na to pułap cenowy, utrzyma się na poziomie około 2000 funtów rocznie przez resztę roku. Ale minister energetyki Kataru ostrzegł na początku tego tygodnia, że ​​„najgorsze dopiero nadejdzie” w związku z niedoborami gazu w Europie, sugerując, że ceny mogą ponownie wzrosnąć.

Limit cen energii Ofgem określa maksymalną cenę, jaką można naliczyć za jednostkę gazu i energii elektrycznej gospodarstwom domowym w ramach taryf zmiennych lub domyślnych w Anglii, Walii i Szkocji.

Chociaż typowy rachunek spadnie do około 2000 funtów rocznie w lipcu, nadal będzie znacznie wyższy niż zimą 2021 roku, kiedy wynosił 1277 funtów rocznie.

Większość domów nie zużywa typowej ilości gazu i energii elektrycznej. Rachunki oparte są na faktycznym zużyciu energii przez gospodarstwo domowe, które zależy od liczby osób oraz rodzaju i efektywności energetycznej nieruchomości.

Osoby, które płacą poleceniem zapłaty, będą musiały czekać, aby zobaczyć, czy ich dostawca zmniejszy miesięczny popyt, i powinny uważnie obserwować wszelkie kredyty, które mogą się nagromadzić. Klienci przedpłaceni będą objęci takim samym limitem, ale ci, którzy płacą gotówką, czekiem lub przelewem bankowym, zwykle co trzy miesiące, będą musieli zapłacić więcej.

Energia jest regulowana oddzielnie w Irlandii Północnej, gdzie rachunki będą utrzymywane na poziomie 1950 funtów rocznie dla przeciętnego gospodarstwa domowego.

Komentatorzy twierdzą, że wiele gospodarstw domowych przyjęło przesłanie ograniczenia zużycia energii, gdy rachunki były wysokie zeszłej zimy, czasem z konieczności, a czasem z wyboru. Powiedzieli, że jeśli tak się stanie, pomoże to obniżyć lokalne rachunki, zwłaszcza jeśli ludzie wykorzystają lato na wprowadzenie zmian.

Oto kilka pomysłów na oszczędzanie energii autorstwa ekologa Angeli Terry, która założyła One Home, przedsiębiorstwo społeczne, które dzieli się wskazówkami na temat przyjaznych dla środowiska i oszczędzania pieniędzy.

  • Zdobądź bezpłatną głowicę prysznicową oszczędzającą wodę od firmy wodociągowej i korzystaj z prysznica zamiast wanny
  • Weźmy pod uwagę izolację poddasza, która według niej kosztuje około 460 funtów za typowy dom w zabudowie bliźniaczej i może zaoszczędzić 355 funtów rocznie na rachunkach za gaz
  • Wieszaj pranie zamiast korzystać z suszarki i jeśli to możliwe, chodź zamiast jechać samochodem
  • Wykorzystaj wietrzne dni, aby wyczuć, gdzie są przeciągi w domu. Zwilż grzbiet dłoni, aby go zlokalizować, a następnie użyj taśmy izolacyjnej lub samoprzylepnej
  • Jeśli jest dostępny, naciśnij mniejszy przycisk, aby zużywać mniej wody do spłukiwania toalety
READ  Zakareva prowadzi z 240 tys

Niektóre osoby skorzystały z okazji, aby ulepszyć swoje domy i przyzwyczajenia, aby w większym stopniu zarządzać zużyciem energii. Kiedy Tim Phillips wprowadził się do swojego domu w pobliżu Cambridge, powiedział, że to „miła niespodzianka”, że nowo wybudowany budynek ma panele słoneczne na dachu.

Rozpoczęła się podróż, która teraz zmusza go do korzystania z tańszej energii w nocy do ładowania akumulatora w swoim garażu, a także do elektrycznego samochodu. Ten power bank jest następnie używany do zasilania jego urządzeń w ciągu dnia, kiedy jego zmienna taryfa nalicza więcej.

podpis pod zdjęciem,

Tim Phillips ściśle monitoruje zużycie energii w domu

„Mózg energetyczny” — mały komputer z łopatą i szczotką w szafce w piwnicy — również pomaga obniżyć koszty, pobierając nadmiar energii z paneli słonecznych i wykorzystując ją do podgrzewania wody.

Uważnie obserwuje swój monitor w domu, który mówi mu, kiedy coś pochłania dużo energii. Może to być piekarnik, nie bez powodu, ale może to być również spowodowane tym, że niepotrzebnie pozostawiono włączone urządzenie.

„To system, który sprawia, że ​​jestem bardziej świadomy tego, czego używam” — mówi. „Daje ci wolność, zamiast być jej niewolnikiem”.

Niektóre z omawianych narzędzi pochodzą od firmy Geo z siedzibą w Cambridgeshire – co oznacza Green Energy Options. Ich argumentem jest to, że małe elementy technologii, takie jak inteligentny termostat, nie są dalekie od bycia domem przyszłości, mogą kosztować tylko około 20 do 25 funtów, ale obniżają rachunki za energię o 20% lub więcej.

Może zautomatyzować proste czynności, takie jak wyłączenie ogrzewania, gdy wyczuje, że nikogo nie ma w domu od jakiegoś czasu. Ma możliwość łączenia się z inteligentnymi wtyczkami lub asystentami głosowymi w całym domu.

Na jakie pytania dotyczące cen energii oczekujesz odpowiedzi?

W niektórych przypadkach Twoje pytanie zostanie opublikowane, wyświetlając Twoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację podczas przesyłania, chyba że wskażesz inaczej. Twoje dane kontaktowe nie zostaną opublikowane. Upewnij się, że przeczytałeś Regulamin I Polityka prywatności.

Jeśli czytasz tę stronę i nie widzisz formularza, musisz odwiedzić mobilną wersję witryny BBC, aby przesłać swoje pytanie lub wysłać je e-mailem na adres [email protected]. W każdym przesłanym pytaniu podaj swoje imię i nazwisko, wiek i lokalizację.