Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX dostało zielone światło na wystrzelenie Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną w przyszłym tygodniu

NASA przyznała SpaceX ten przywilej Zielone światło Przeniesienie czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w przyszłym tygodniu po zakończeniu formalnej oceny gotowości do lotu. Start startu odbędzie się zgodnie z planem 22 kwietnia o godzinie 6:11 czasu wschodniego w Kennedy Space Center na Florydzie.

Długo oczekiwana premiera Crew Dragon jest pierwszym krokiem w projekcie kosmicznym Elona Muska. Mówi, że to nie tylko pierwszy lot załogi, w którym wykorzystano recyklingowanego Sokoła-Smoka Phys.orgI Ale jest też pierwszym z dwoma partnerami międzynarodowymi. Rakieta Falcon 9 ma ten sam pierwszy stopień Uruchomiona Astronauci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w listopadzie, podczas gdy kapsuła (nazwana Endeavour) Pobierz NASA Robert Behnken i Douglas Hurley Do i ze stacji kosmicznej zeszłej wiosny.

Oba są wielokrotnego użytku i stanowią część większej gamy statków kosmicznych SpaceX. Falcon 9 to dwustopniowy pocisk przeznaczony do przenoszenia ładunków i załogowych statków kosmicznych na orbitę. Posiada ten sam silnik Merlin, co większy silnik Falcon Heavy Został użyty w sumie w 122 startach. Natomiast Dragon to kapsuła wyposażona w 16 pchaczy Draco do manewrów na orbicie oraz liczne spadochrony do ponownego wejścia i lądowania.

Tym razem misja astronautów obejmuje Shane’a Kembrę i Megan MacArthur, wraz z Akihiko Hoshidem z Japan Aerospace Exploration Agency i Thomasem Pesquetem z Europejskiej Agencji Kosmicznej. Spędzą sześć miesięcy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zastąpią czterech pierwszych członków załogi, którzy powrócą do domu.

Pozostaje tylko naprawić drobny problem przed uruchomieniem celu. Wiceprezes SpaceX Bill Gerstenmaier powiedział, że firma zauważyła, że ​​do zbiorników pierwszego stopnia wpompowano nieco więcej ciekłego paliwa z tlenem, niż przypuszczali. Inżynierowie obecnie upewniają się, że odchylenie nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Jeśli problem zostanie rozwiązany zgodnie z planem, astronauci muszą wyruszyć zgodnie z harmonogramem i zadokować na stacji rano 23 kwietnia. Premierę będzie można oglądać na żywo Telewizja NASA.

READ  Naukowcy nie stwierdzili nawrotu i progresji guza u pacjentów otrzymujących terapię biologiczną łuszczycy

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.