Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

SpaceX dostało zielone światło na wystrzelenie Crew Dragon na Międzynarodową Stację Kosmiczną w przyszłym tygodniu

NASA przyznała SpaceX ten przywilej Zielone światło Przeniesienie czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) w przyszłym tygodniu po zakończeniu formalnej oceny gotowości do lotu. Start startu odbędzie się zgodnie z planem 22 kwietnia o godzinie 6:11 czasu wschodniego w Kennedy Space Center na Florydzie.

Długo oczekiwana premiera Crew Dragon jest pierwszym krokiem w projekcie kosmicznym Elona Muska. Mówi, że to nie tylko pierwszy lot załogi, w którym wykorzystano recyklingowanego Sokoła-Smoka Phys.orgI Ale jest też pierwszym z dwoma partnerami międzynarodowymi. Rakieta Falcon 9 ma ten sam pierwszy stopień Uruchomiona Astronauci na Międzynarodową Stację Kosmiczną w listopadzie, podczas gdy kapsuła (nazwana Endeavour) Pobierz NASA Robert Behnken i Douglas Hurley Do i ze stacji kosmicznej zeszłej wiosny.

Oba są wielokrotnego użytku i stanowią część większej gamy statków kosmicznych SpaceX. Falcon 9 to dwustopniowy pocisk przeznaczony do przenoszenia ładunków i załogowych statków kosmicznych na orbitę. Posiada ten sam silnik Merlin, co większy silnik Falcon Heavy Został użyty w sumie w 122 startach. Natomiast Dragon to kapsuła wyposażona w 16 pchaczy Draco do manewrów na orbicie oraz liczne spadochrony do ponownego wejścia i lądowania.

Tym razem misja astronautów obejmuje Shane’a Kembrę i Megan MacArthur, wraz z Akihiko Hoshidem z Japan Aerospace Exploration Agency i Thomasem Pesquetem z Europejskiej Agencji Kosmicznej. Spędzą sześć miesięcy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i zastąpią czterech pierwszych członków załogi, którzy powrócą do domu.

Pozostaje tylko naprawić drobny problem przed uruchomieniem celu. Wiceprezes SpaceX Bill Gerstenmaier powiedział, że firma zauważyła, że ​​do zbiorników pierwszego stopnia wpompowano nieco więcej ciekłego paliwa z tlenem, niż przypuszczali. Inżynierowie obecnie upewniają się, że odchylenie nie stanowi żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Jeśli problem zostanie rozwiązany zgodnie z planem, astronauci muszą wyruszyć zgodnie z harmonogramem i zadokować na stacji rano 23 kwietnia. Premierę będzie można oglądać na żywo Telewizja NASA.

READ  Gwałtowny wzrost zachorowań na koronawirusa wywiera presję na szpitale

Wszystkie produkty rekomendowane przez Engadget są starannie dobierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.