Biegowelove.pl

informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony planuje nową usługę subskrypcji „Spartacus”, która przejmie Xbox Game Pass – relacja

Ta pierwsza oferuje co miesiąc darmowe gry, a także dostęp do rozgrywki online. Dla posiadaczy PS5 obejmuje również dostęp do ograniczonego wyboru klasycznych gier na PS4.

PlayStation Now, które umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie i pobieranie starszych gier, zostało po raz pierwszy uruchomione w Ameryce Północnej w 2014 roku i od tego czasu rozszerzyło się na inne regiony, ale nie było dostępne dla posiadaczy PlayStation w Nowej Zelandii.

Choć mogą ulec zmianie, dokumenty, które zobaczył Bloomberg, pokazują, że Spartacus ma trzy różne poziomy subskrypcji, z których pierwszy odzwierciedla funkcjonalność istniejącego PlayStation Plus.

Drugi doda katalog gier na PS4, a z czasem także tytuły na PS5.

Na ostatnim poziomie pojawią się również klasyczne tytuły z konsol poprzedniej generacji, a także podręczne PSP, a także rozszerzone wersje demonstracyjne i strumieniowe przesyłanie gier.

W raporcie nie podano informacji o cenach. PlayStation Plus kosztuje obecnie 13,95 dolarów kiwi miesięcznie lub 89,95 dolarów rocznie.

Xbox Game Pass daje dostęp do biblioteki nowych i starych tytułów na konsolach Xbox i/lub PC, w zależności od wybranej subskrypcji.

Ostateczna subskrypcja, która zapewnia dostęp do obu platform, a także bezpłatne pobieranie gier i dostęp do usługi Play EA, kosztuje obecnie 19,95 USD miesięcznie w Aotearoa.

Tymczasem Kiwis ma nadzieję na nową konsolę na Boże Narodzenie i być może będzie musiał przejść na rynek wtórny, ponieważ Xbox Series X/S i PS5 są tutaj nadal w dużej mierze niedostępne.

Wąska podaż oznacza, że ​​potencjalni nabywcy mogą być zmuszeni do płacenia premii na takich platformach jak TradeMe i Facebook Marketplace, jeśli chcą je zabezpieczyć, ponieważ sklepy wykazują niedobór zapasów.

Jednak ryzyko zakupu w ten sposób obejmuje możliwość braku zwrotu w stosunku do sprzedawcy, jeśli administrator w okresie gwarancji okaże się wadliwy.

READ  Zapowiedź osiągów Mercedes-AMG GT Concept E z mocą ponad 800 KM

Na początku tego roku Sony ujawniło, że sprzedało 10 milionów konsol PlayStation 5, ale Bieżące problemy związane z półprzewodnikami i logistyką wywołaną pandemią COVID-19 Uniemożliwić firmie spełnienie wymagań.